nikeroska

co je to autorova intence?

Na tuto otázku jsem narazila při rozboru knihy, a ať jsem hledala v čemkoli nic jsem nenašla… také ještě – Jaké reakce zřejmě autor anticipovatl? a z jakých dobových norem a hodnot autor vycházel? Prosím poraďte jsem totálně v koncích. Budu ráda za každou pomoc ;)

Nejlepší odpověď
quentos

To je tak, když chtějí akademici machrovat a používají zcela zbytečně cizí slova tam, kde na to máme česká synonyma. Intence = záměr. Autorský (autorův) záměr už je sám o sobě termín dost výmluvný a hledá se snáz – zkrátka co tím chtěl autor říci, vyjádřit.
Anticipovat = tušit, předvídat, předpokládat.

Další odpovědi
annas

Autorova intence – kniž. jeho záměr, úmysl, cíl:.
anticipovat – něco předjímat, předvídat něco, co ještě nebylo prokázáno, přijato .

Na další otázky není možné odpovědět. Z jakých dobových norem a hodnot autor vycházel, musíte zjistit z knihy sama . Stejně tak význam slov, který jsem uvedla, je nutné zařadit do kontextu.

Děda Louda

Intence je směřování, záměr, upření pozornosti. Anticipace je předjímání, předvídání.
Doporučuji projít dílo a společně s autorem na to určitě přijdeš.
Jenom by mě zajímalo, v kterých totálních koncích se při hledání pohybuješ.

beer

Slovo intence znamená tvůrčí záměr, úmysl, cíl.
Takže z toho vycházej ))

Zdroj: Net