Co je to ASR?

Nejlepší odpověď
Bumbes

ASR je protiprokluzový systém v autě, který ubírá výkon motoru například v případě prohrábnutí. ASR slouží i při rozjezdu na mokré silnici. Na sněhu prakticky znemožňuje rozumně se rozjet.

Další odpovědi
GangstaHelper

Automated System Recovery – funkce základních desek Gigabyte, která by měla pomocí zvláštního software dodaného s deskou obnovit system v případě nespustitelnosti (např. po korupci souborů vlivem výpadku proudu).

Podobnost zkratky s ASR od automobilů není náhodná – Gigabyte to dělá s oblibou (další funkce se jmenují třeba CIA, M.I.T., MIB, RGB…).