marie

Co je to akustický koncert?

V současné době se často uvádí např.Petr Kolář poprvé akustický.Zajímalo by mě jak se tento koncert liší od běžné produkce.

Nejlepší odpověď
annas

Akustická hudba je hudba, při níž se používají akustické hudební nástroje, tj. nástroje, v nichž není zvuk „vyrobený“ hlasitějším elektronickým zesílením. Při interpretaci klasické hudby se obvykle používají akustické hudební nástroje. Některé moderní formy hudby se hrají použitím elektronických hudebních nástrojů, jako jsou elektrické kytary a syntezátory.
Podle wikipedia.infos­tar.cz

Další odpovědi
M-Rock

Veřejná produkce hudby (koncert)pouze za použití akustických nástrojů, u kterých se zvuk nezpracovává zesilovačem.

Michálek1245

De facto by to mělo být použití pouze akustických nástrojů. Čili koncert, na který nepotřebujete elektřinu. Ve skutečnosti to dneska ale většinou vypadá tak, že se místo elektrických kytar vezmou akustické elektrokytary a moc se to neřeší. Bohužel se to dělá na menších sálech a klubech, kde je třeba zhoršená prostorová akustika, takže z těch koncertů většinou slyšíte přebuzené bicí a to je tak všechno.