zjentek

Co je špatného na tom oblékat se jako teenmageři?

Teď myslím dědky a babky.

To jako stařec v červený mikině s kapucí a černou pumou přes celej hrudník a v konverskách je v nákupním centru nebo mekáči za kokota? Jo? A proč? To když se mezi lidi obléknu jako pravnučka tak u ní ztrácím respekt, nebo něco podobnýho? (; Prosím vysvětlit a hlavně názory na věc VŠECH věkových kategorií tady! Děkuji.

Nejlepší odpověď
Rocker

Je mi 48 a pořád se oblékám stejně.
Například k Vánocům jsem dostal triko s jižanskou vlajkou a mikinu Metallica,s o­brázkem alba přes celá záda

Další odpovědi
_Bůh_

A kdo to říká, že to je špatně? Nežijeme v době, kdy se lidé označují za máničky. Respektive pokud někdo stále žije v době kdy chlap nemůže mít dlouhé vlasy, tak si o takovém člověku udělejte obrázek sám.
Vedle toho jde o to, že řada teenagerů by si červenou mikinu a konversky v životě neoblékla, protože mají třeba decentní styl oblékání a smysl pro styl. O věku to vůbec není.

Ametyst

To je v pohodě. Zkus to nejdřív jako pravnuk než pravnučka.:-) Já se oblékám do světlých barev, čím jsem starší, tím víc červených kabátů a bílých svetříků nosím. Na černou je dost času. Nepotřebuji zapadnout do davu a stát se nenápadnou.

elkon

Je to hlavně o vizáži a fyzické kondici. Určitě v tom oblečení neuvidíš kulhajícího dědu s hůlkou. Jinak v tom nevidím problém. Také nosím např. červenou zimní bundu, nebo v létě cihlově červené kraťasy a bílé sportovní boty Puma. A když není úplně vedro, tak cihlově bordové dlouhé kalhoty a bílé mokasíny. Atraktivní košile s krátkým rukávem, nebo trička (většinou Adidas, ale i jiná, jen bez stupidních nápisů).

hippeace

To je jednoduché, není to ve společnosti standardem, takový člověk je „jiný“ vyčnívá z davu. No a my prostě nejsme naučení takové lidi akceptovat, většina lidí si hned vytváří v hlavě nehezký obrázek o takovém člověku (je divnej, je to blázen, není normální…), nadávat nebo jej v nejhorších případech i fyzicky napadnout.
Když bude po městě chodit chlap se sytě zelenými polodlouhými vlasy tak ho lidé budou taky odsuzovat protože „normální“ je mít vlasy hnědé, černé nebo blond.

Prostě většina společnosti neumí akceptovat odlišnosti.