Co je přestupková komise?

Jak to na přestupkové komisi chodí a co mi tam mohou udělat?Děkuji

Odpovědi
MITKEPEK

Můžete být „v celku klidný“. Od přestupkové komise nikdo neodchází do vězení, ale je třeba počítat se sankcí. Byl jste předvolán z důvodu přestupku, kdy toto protiprávní jednání nebylo možné z nejrůznějších důvodů vyřídit na místě spáchání. Tím pádem bude proti vám vedeno správní řízení a už jen za toto – přestupková komise – se vybírá poplatek (nikoli pokuta) ve výši okolo 1.000,–Kč – tedy, pokud jste vyníkem. Dále je třeba počítat s přiměřenou sankcí za spáchání přestupku – bude vám uložena pokuta.

Dandi

Podáte tam vysvětlení k přestupku, kterého jste se nejspíše dopustil. Můžete tam dostat pokutu. Mrkněte například na článek ve zdroji.

Zdroj: http://www.prav­nik.cz/forum/to­pic/4499/pres­tupkova-komise.html

Attack-design

většinou se jedná o komisi bud na městkém úřadě či magistrátu, standartně se vás optají na vysvětlení přestupku eventuelně dají pokutu, jinak nic

alenka901

Přestupková komise je pověřena projednáváním přestupků u nichž je dána věcná i místní

přestupky proti pořádku ve státní správě a přestupky proti pořádku v územní samosprávě podle § 46

  • proti veřejnému pořádku podle § 47 a § 48 cit. zákona o přestupcích,
  • proti občanskému soužití podle § 49 cit. zákona o přestupcích,
  • proti majetku podle § 50 cit. zákona o přestupcích.