Co je přesně kapari?

Odkud pochází, jak se jmenuje rostlina std..

Nejlepší odpověď
annas

Kaperka [kapara, Capparis, kapari]
Kaperka, koření z keře kaprového, jenž roste na březích moře Středozemního. Poupata sbírají se (kaprle), nakládají do soli a octa, načež při těch kterých pokrmech se přidávají. V některých městech provozuje se silný obchod s tímto zbožím, např. v Toulonu, v Marseilu, v Terstu, v Janově aj.

Proti chorobám sleziny prospívá prý požívání kaprlí; listy a kůra prý ženou na moč.

Ze starého herbáře z r. 1899.

Zdroj: http://botani­ka.wendys.cz/cher­bar/heslo.php?254

Další odpovědi
Nuk nuk

Anseli má naprostou pravdu, proto dávám palec. Jen pro doplnění, pravé kapari nejsou poupata, ale pestíky květů zmíněné rostliny.