Co je a jak vypadá Capari?

Co je a jak vypadá Capari? Už kolikrát jsem se setkala s touto ingrediencí, ale stále nevím co mám přesně hledat.

Odpovědi
LuciJe

V čestině se většinou píší jako kapary a jde o nakládané nerozvinuté květy kaparových keřů. Seženete je ve skleničkách v každém supermarketu, obvykle je mívají v okolí oliv.

Mají různou velikost od malých kuliček až po cca 2 cm dlouhé ovály.

Zdroj: http://www.la­buznik.com/ar­ticle.php?ID=35

K+R

Taky bych doplnila, že je to malinka kulička v zelenosede barve. Mala znamena v průmeru necely centimetr.

Coccinella7

V posledních letech se sem dostává kromě klasických kaparů (poupat) také plod kapary trnité. V Itálii se podává k aperitivu podobně jako oliva – stačí nechat na sítku okapat a servírovat na talířku, drží se to dobře za stopku.