Avatar uživatele
jendahun

Co je lepší na základní úpravu fotek z mobilu,ale i foťáku?

PhotoFiltre,nebo Zoner Photo Studio 13? Nejde mi o efekty,ani o to,jestli je to zdarma.Jde mi o vylepšení fotek před tiskem.V PF je možnost odstranit prach a doostřit,ZPS myslím toto nemá?
Doplňuji:
Baghira – nemůžu dát bod,stejná IP adresa.
Myslel jsem jednoduché opravy a korekce pro amatéra,ne vědecký přístup a nějaké vrstvy…
To odstraňování prachu ani nevím co je,ale ta fotka se nějak vylepší,doostří a dobarví.Aspoň mám ten dojem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Wang před 4588 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

ZPS má všechno mimo práce s vrstvama. Lze pracovat pouze s tzv. pomocnou vrstvou, ale přechodové filtry umí.
Ale on také málokdo s vrstvama umí pracovat.
ZPS je kvalitní editor, vždyť ho používají i pokročilí fotoamétéři. Doostřovacích algoritmů má několik.
Má intuitivní ovládání.

BTW : Jaký prach chcete u digitální fotografie odstraňovat ?
Doplňuji:
ZPS má všechno co potřebujete. Jen se to naučit využívat.
Nemohu souhlasit s výrokem „nějaké vrstvy“.
To potom můžeme říct " nějaké křivky" nějaké vyrovnání histogramu, nějaký přepal, nějaké klonování, nějaké vyhlazování, atd., atd.
a přitom to jsou nástroje na které se ptáte.

Pak je lepší zůstat u Picassa !

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

ZPS 13 funkci doostřit má také – Ctrl+5. K vylepšení má mnoho dalších funkcí. Každému ale vyhovuje něco jiného, takže nejlepší je vyzkoušet si je oba.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Valky

Já fotím umělecké fotografie – i na výstavy atd. S PS vůbec neumím, a hlavně fotky příliš neupravuji. Používám už léta PhotoFiltre a jsem s ním naprosto spokojená, je jednoduchý a intuitivní! Navíc si do něj snadno můžete nahrát i CZ. Můžete pracovat ve vrstvách atd. :o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Lepší je ten program, který umíš líp ovládat a využít tak co nejlíp jeho možnosti. Rozumněji odpovědět neumím, každý máme jiné priority.
(A já používám GIMP.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RomanP

Nejlepší je oboje, jeden program umí to co druhý ne a naopak. Já se snažím vytvořit fotografii tak abych ji nemusel upravovat v žádném programu. Na drobné dodělávky dobře pořízeného snímku stačí i program Picasa 3 , je zdarma a v češtině.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek