jendahun

Co je lepší na základní úpravu fotek z mobilu,ale i foťáku?

PhotoFiltre,nebo Zoner Photo Studio 13? Nejde mi o efekty,ani o to,jestli je to zdarma.Jde mi o vylepšení fotek před tiskem.V PF je možnost odstranit prach a doostřit,ZPS myslím toto nemá?
Doplňuji:
Baghira – nemůžu dát bod,stejná IP adresa.
Myslel jsem jednoduché opravy a korekce pro amatéra,ne vědecký přístup a nějaké vrstvy…
To odstraňování prachu ani nevím co je,ale ta fotka se nějak vylepší,doostří a dobarví.Aspoň mám ten dojem.

Nejlepší odpověď
mosoj

ZPS má všechno mimo práce s vrstvama. Lze pracovat pouze s tzv. pomocnou vrstvou, ale přechodové filtry umí.
Ale on také málokdo s vrstvama umí pracovat.
ZPS je kvalitní editor, vždyť ho používají i pokročilí fotoamétéři. Doostřovacích algoritmů má několik.
Má intuitivní ovládání.

BTW : Jaký prach chcete u digitální fotografie odstraňovat ?
Doplňuji:
ZPS má všechno co potřebujete. Jen se to naučit využívat.
Nemohu souhlasit s výrokem „nějaké vrstvy“.
To potom můžeme říct " nějaké křivky" nějaké vyrovnání histogramu, nějaký přepal, nějaké klonování, nějaké vyhlazování, atd., atd.
a přitom to jsou nástroje na které se ptáte.

Pak je lepší zůstat u Picassa !

Další odpovědi
Hlada

ZPS 13 funkci doostřit má také – Ctrl+5. K vylepšení má mnoho dalších funkcí. Každému ale vyhovuje něco jiného, takže nejlepší je vyzkoušet si je oba.

Valky

Já fotím umělecké fotografie – i na výstavy atd. S PS vůbec neumím, a hlavně fotky příliš neupravuji. Používám už léta PhotoFiltre a jsem s ním naprosto spokojená, je jednoduchý a intuitivní! Navíc si do něj snadno můžete nahrát i CZ. Můžete pracovat ve vrstvách atd. :o)

baghira

Lepší je ten program, který umíš líp ovládat a využít tak co nejlíp jeho možnosti. Rozumněji odpovědět neumím, každý máme jiné priority.
(A já používám GIMP.)

RomanP

Nejlepší je oboje, jeden program umí to co druhý ne a naopak. Já se snažím vytvořit fotografii tak abych ji nemusel upravovat v žádném programu. Na drobné dodělávky dobře pořízeného snímku stačí i program Picasa 3 , je zdarma a v češtině.