Kroupič

co je Kneippový chodník ? má něco společnýho s knajpou ? :D

Nejlepší odpověď
hanulka11

je to léčebná metoda

Kneippův chodník
Kneippův chodník je jedna z vodoléčebných procedur, které objevil Sebastian Kneipp. Kneipp byl německý katolický farář a přírodní léčitel, který žil v 19. století. Vytvořil integrovaný systém přirozeného léčení, který zahrnuje vodoléčbu, tělesný pohyb, stravování a přirozený životní styl. Jeho životní filozofie je dodnes populární a některé z jeho léčebných technik, jako např. jeho chodník se s různými obměnami používá dodnes.

Popis procedury
Kneippův chodník se skládá ze dvou nádrží: nejčastěji jsou to dva speciálně upravené bazénky či potůčky s oblázky. Jak je pro Kneippovu vodoléčbu typické, používá se střídání studené a teplé vody. V jedné nádrži je voda o teplotě asi 40 °C, ve druhé voda o teplotě asi 12 °C.

Aplikace procedury probíhá tak, že pacient přešlapuje, resp. prochází se v nádrži s teplou vodou přibližně po dobu jedné minuty, a pak se asi 5 vteřin prochází nádrží s vodou studenou. Tento cyklus několikrát opakuje. Poslední musí být pohyb ve studené vodě a poté následuje otření nohou dosucha

Zdroj: http://www.tre­bonsko.cz/kne­ippuv-chodnik