Co je dobro a co je zlo?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít starší otázky. http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=dobro%20a%20zlo

Dotaz vložený před 15 dny. Existuje podstata dobra a podstata zla nebo se jedná pouze o termíny závislé na definici?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-podstata-dobra-a-podstata-zla-nebo-se-jedna-pouze-o-terminy-zavisle-na-definici

Další odpovědi
poa.li

Absolutně tyhle dva pojmy myslím vlastně význam nemají. Jinak jsou záležitosti takhle definovány podle toho, jak zapadají, do systémů, kterých jsou součástí. Takže jako u všeho – záleží na úhlu pohledu.

anonym

Co je dobré a co je zlé?
Když Adam a Eva v ráji snědli ovoce ze zakázaného stromu, poznali co je dobré a co je zlé a tak se začali stydět že jsou nazí a stvořitel ráje je vyhnal do civilizace, kde se začali lidi rozmnožovat a nechodili zde nazí. Tento pohádkový mýtus zná mnoho lidí na světě, ale kdo zná co je dobré a co je zlé? Podle mě je to relativní a není možné říci zde co je dobré a co je zde zlé, je jenom stav aktivity a stav pasivity, nic jiného zde v nás a okolo nás není, každý soud vychází z informací které jsou nám dostupné, ale není možné mít dokonalé informace a dokonale jim i porozumět, naše poznání času a prostoru je velmi ubohé a primitivní protože jsme pod vlivem mnoha ubohých závislostí které s námi snadno manipulují. Dokud zde budou lidi do té doby zde budou i jejich veliké chyby ze kterých se lidi někdy poučí a někdy se nepoučí! Největší lidskou chybou je vznik otroctví které z nás dělá ubožáky pro které život nemá zde smysl! Ve snaze se zde mít dobře jsme zlí k přírodě a cizím lidem, následkem je to že jsme se ocitli v kleci závislostí a nedokážeme už z této klece uniknout, peníze, drogy, sex, to je Bůh moderní doby a jaký je zde Bůh takový je zde i ten kdo v něj věří! Když Bůh moderní doby řekne musíte být aktivní jsme aktivní a když on řekne musíte být pasivní jsme i pasivní, jenže to je chyba máme se rozhodovat podle situace ve které se nacházíme a nemáme se nechat ovlivnit vírou v; peníze, drogy, sex.

fcoop

Teda – je fakt vidět,že to máte v hlavě vopravdu srovnaný.Fakticky vám to pálí,GVKB,to se hned pozná.
Co mě trochu mate,je fakt,že když znáte takové věci,že potřebujete poradit s takovými banalitami...­......Že vy si nás tak trochu testujete,vy jeden filuto?Žejo?

annas

Ptal jste se na názory. Záleží, z jakého úhlu pohledu se na podstatu dobra a zla díváte, vy jste začal biblí. Ve skutečnosti jde často o významy relativní – je dobrá tzv. „bílá“ lež", když lhát je zlé? Atd.
Pokud jste četl mou odpověď, zaměřila jsem se na tyto pojmy z pohledu filozofického. I některá další vyjádření u vložených otázek jsou zajímavá.