Co je CPU?

Totálně se mi zpomalil počítač.. nevím čím to.. ale všim jsem si u výkonů, že CPU je na 100% Prosím poraďte někdo co s tím… Díky moc Všem za od

Nejlepší odpověď
blesk26

Přes ctrl+shift+esc si otevři task managera, otevři záložku procesy a seřaď si ten výpis sestupně podle cpu. To ti ukáže, který procesy nejvíc zatěžujou procesor. No a pokud tam uvidíš nějakej neznámej proces co dlouhodobě zabírá moc prostředků, tak ho normálně odstřel a uvidíš, jestli se to zlepší …

Další odpovědi
fortin

Počítač jsem zpomalil nastavením v

  • Ovládací panely
  • Možnosti napájení „Úsporným režimem“.

Počítač také bývá hodně zaneprázdněný při stahování aktualizací a instalaci.

panenka

cpu je procesor-mozek tvého počítače pokud ti pracuje na 100%jak ti píšeš skus počítač na noc vypnout a zapnout až ráno.mně to taky občas dělá mezitím se mi zapíná i ventilátor a když to pak vypnu ráno zapnu už mě to počítač nedělá skus to a uvidíš

Ala81

blesk26: taskmanager? ctrl, alt, del? to jsou nějaká zaklínadla ne? jak může být tato informace užitečná pro člověka, který neví, co je to CPU. Jedinou možnou odpovědí je: bežte do obchodu a kupte si nový počítač, tak se to přeci v dnešní konzumní společnosti dělá