didi06

co je čamčara??

Nejlepší odpověď
annas

Čamčara v lidové písni – napodobuje zvzky. . Je to zvukomalebný výraz „onomatopoe“, v tomto případě vyjadřující drkotání vozu jednoucího po cestě …: „Čamčarára, čamčarára po silnici jede kára, čamčarára, čamčarára po silnici jede vůz.......“

http://www.on­tola.com/cs/di/c­amcara-v-lidove-pisni

Jinak podobně jako čimčarovat, čimčara – také zvukomalebný výraz, který napodobuje cvrilikání ptáků.

Další odpovědi
anonym

Nějaká zkomolenina. Třeba to má pokračování: čamčarara čim, čim, čim!

Lamalam

Je to citoslovce čamčaráka při čamčarování.