Co je blue ray?

Dokážu si představit, co je blue ray disk a co je přehrávač. Ale co vlastně blue ray je?
Jak normálně do CD mechaniky nainstalovat software, který by přečetl blue ray disk?

Nejlepší odpověď
Bonifác

Blue ray je další generace optický disků. Funguje na podobném principu jako CD a DVD, ale využívá jinou vlnovou délku paprsku pro čtení z média. Podle toho se také nazývá Blue ray ( Modrý paprsek), protože opravdu modrý je.
Nainstalovat software bohužel nestačí, protože mechanika CD a DVD se softwarově nedá předělat.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Blu­e_ray

Další odpovědi
Ala81

Kdo označil předchozí odpvěď za neužitečnou, buďto zavidí, že nebyl první, anebo nemá vůbec tušení o čem je řeč… Ano zkuste si pustit DVDčko na gramofonu, tupci :-/