Co je biomasa?

Každý si z hloupé poslankyně zelených, která nevěděla co je biomasa, dělá legraci, ale já to opravdu přesně nevím. Vím jen, že je to zdroj čisté energie. Může mně někdo vysvětlit co přesně ta biomasa je a jak se v praxi používá?

Nejlepší odpověď
alenka901

Biomasa obecně je veškerá organická hmota na Zemi, která se účastní koloběhu živin v biosféře. Jedná se o těla všech organismů, živých i mrtvých, od největších druhů až po mikroskopické – tj. živočichů, rostlin, hub, bakterií a sinic.

Další odpovědi
Krugerka

Biomasa je souhrn látek tvořících těla všech živých organismů, jak rostlin, bakterií, sinic a hub, tak i živočichů. Tímto pojmem často označujeme rostlinnou biomasu využitelnou pro energetické účely. Energie biomasy má svůj prapůvod ve slunečním záření a fotosyntéze, proto se jedná o obnovitelný zdroj energie.

Celková hmotnost biomasy je obvykle stanovena vážením, popřípadě též odhadem z objemu nebo délky těla. U čerstvě nalovených organismů je stanovena živá nebo čerstvá biomasa. Přesnější je stanovení biomasy suché (sušiny) a sušiny bez popelovin. Energetická hodnota biomasy je stanovena buď spálením v joulometru, nebo na základě podílu proteinů, cukrů a tuků.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bi­omasa

Jivinho

Např odpad ze zahrady atd. Prostě odpad z rostlin .

Blondyy

Biomasa je vše co vzniká fotosyntézou a v praxi se vyrábí např. z řepkového oleje bionafta nebo z dřeva dřevní plyn.

kirek

Přejdi na:

Doplňuji:
http://www.cho­vatelka.cz/dum-a-bydleni-clanek/vite-co-je-to-biomasa-237/#article-body

Zdroj: www.chovatelka­.cz/dum-a-bydleni-clanek/vite-co-je-to-biomasa-237/#article-body