Pokročilý

Co dělat proti zamlžování oken přes zimu?

Jak zamezit zamlžování oken zevnitř? (stará špaletová okna s meziprostorem, kde se právě rosí tak, že není ani vidět ven..)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Utěsni vnitřní okna (tak, aby se do meziprostoru nemohl dostat vlhký vzduch z místnosti, např. něčím takovým - http://www.azvercajk.cz/… - lepené, nebo takovým - http://www.okentes.cz/… - do drážky).
Vnější křídla můžeš utěsnit také (pomůže proti ztrátám tepla), ale to na rosení nemá, v podstatě, vliv.

Další odpovědi:

Pokročilý

Větrat. Taky máme špaletová okna a starý dům, větráme hojně a nic se nám nemlží. Když náhodou nevětrám a něco vařím, hned to na oknech vidím. Stačí pootevřít horní špehýrku a je to pryč.
Ale vím, že větrání není v dnešní době moderní. Nejlíp zateplit barák polystyrenem, vyměnit okna za plastová a nevětrat a pak se divit, že mám doma na zdi plíseň. Jsem holt ze staré školy a větrání prostě miluju, líp se doma dýchá i spí.

Zlatý

Beze zbytku odstranit nelze. Je to dáno konstrukcí okna.

Diskuze k otázce

Pokročilý

MiKu

k jedné z odpovědí: samozřejmě větráme, několikrát za den, ale špalety jsou všude v bytě a mlží se především obývák.. a nechat pootevřeno pořád nemůžu, poněvadž máme doma malé mimino. A druhá část odpovědi jistě není určena pro mě, je to jen názor komentátora, který se potřeboval vyjádřit, když žádná plastová okna nemáme a o polystyrenu taky nic nepíšu (zateplený dům nemáme)!

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.