Tomáš Tetiva

Co dělat, když Vás soused omezuje pachem zchovu drůbeže

Soused chová drůbež a po celé vsi je strašný puch. Starosta to neřeší. Mě to brání v prodeji nemovitosti

Nejlepší odpověď
redy

Slepice smrděj – králici taky, a co teprv kachny.Jenže bydlí na vesnici a tam to patří. Že ti to páchne věřím, ale koho to zajíma že? Babčina bydlí na vesnici a drží drůbež i prasata.Podle mi je to normál.Na vesnici sou kravíny a že by si lidi stěžovali votom nic nevím.Nejlíp bude když si taky pořídíš nějakou tu havěť,a bude míň závisti.A ten kdo chce koupit barák na vesnici musí počítat s tím že neucejtí jen fialky 🙂

Další odpovědi
anonym

Pokud to někdo nechce koupit, tak to je negramotnost z města, protože na vesnici toto patří.To je asi to samé jako kdyby vesničan si chtěl koupit dům v městě a vadil by mu ruch městské dopravy.To přece také ke městu patří.
A kvůli tomu, že se Vám nedaří dům prodat přece na vesnici soused nevybije slepice.Chápete Vy vůbec, že to jsou ekologicky chované slepice, vědí co je slunce, mohou hrabat venku( od toho to je hrabavá drůbež) a NEJSOU ZAVŘENĒ V KLECÍCH.

gecco

Můžeš dát podnět k šetření na Českou inspekci životního prostředí ( http://www.cizp.cz/ ), příslušnou OHES, případně na daný krajský úřad – pokud jde o nějaký velkochov…
Předpokládám, že pokud „po celé vsi je strašný puch“ nemáš na mysli nějaký malochov na sousedově dvorku…
😉

Emefej

Zkusit se se sousedem nějak lidsky domluvit asi nejde, že? Napadá mě zavolat hygienu, může se jednat o porušení nějakého hyg. předpisu.
Doplňuji:
Pokud jde o velkochov, má do toho co mluvit i vetrinární správa.

Klaproth

Určitý smrádek k životu na vesnici jistě patří. Jsem taky z vesnice, dobře vedený ekologický chov drůbeže skoro vůbec není cítit. Když to obtěžuje celou vesnici, něco není v pořádku. Pokud to přesahuje únosné meze, tak se oficiální cestou obrať na obecní úřad. Jestli jde o velkochov, kontaktuj Krajskou veterinární správu.

zzzlatokopka

To je vtip?
Pokud je nechová v paneláku na balkoně, tak co by starosta řešil? Slepice atd. na vesnici patří a pokud to někomu vadí, ať žije ve městě.

Lamalam

Když se chov udržuje v čistotě, smrdí minimálně. Pokud zápach obtěžuje sousedy, je chovatel humusák, který je líný si uklidit pos**** dvůr. Nechtěla bych to vidět u nich doma. Na vesnici žiju teprve druhý rok, pár slípek a ostatní drůbeže máme, denně se o čistotu staráme a nic nám nesmrdí.

Asi mě někdo z přítomných diskutujících označí za závistivce nebo negramota z města, ale já bych si na takového prasáckého souseda oficiálně stěžovala na obecním úřadu. Na vesnici jsem se nestěhovala proto, abych musela čichat smrad od souseda, který je prase a neuklízí si dvorek.

jirkajirka

Lamalam z neuklizeného dvorku zápach neni. Zápach je ze žumpy,chléva nebo hnojniště ale s tím nic neuděláš.Jestli se někde stěhuješ určítě znáš kdo v okolí bydlí a jak to tam vypadá.Stížnosti na souseda to si zaděláváš na sousedskou válku. Soused je víc jak rodina.Rodina odjede ale se sousedem musíš žít pořád.Nejvíc se mi líbí ti lidé co se přistěhují na vesnici a hned začnou klást podmínky a stížnosti.Velice často začnou mít ale problémy oni.

jirkajirka

Chovám 15 slepic,soused 11 slepic, další 8. Žádný zápach neni. Jen ráno kokrhá kohout a okolo desáté začínají snášet vejce slepice a tak kdákají. Slepice pouštím ven v půl osmé tak od té doby kohout kokrhá Občas-Zápach může být ale z drubežárny asi o 100 kusech

Klaproth

lahny – když to smrdí na celou vesnici, nejde o ekologický chov, ale o bordel na dvoře.

anonym

A co když tazatel přehání? On kdo má fajnový nos tak zápach ucítí už zdaleka.Vesničanům to už ani nepřijde.