Co dělat, když nemůžu běhat? Vůbec to neudýchám.

Snažím se běhat, ale když začnu, běhám asi 3 minuty a už nemůžu dýchat a je mi špatně a motá se mi hlava. Co mám dělat? Přemýšlela jsem o tom, že každé ráno před školou si udělám alespoň jedno kolečko. Nějaké rady?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Další odpovědi:

Zlatý

Jsou dvě možnosti. Buďto jsi nemocná, pak se nech vyšetřit než začneš tělo zatěžovat, nebo jsi fyzicky velmi slabá.
Pokud tomu nebude bránit ten zdravotní stav, začni zatěžovat tělo postupně co vydržíš a pomalu zvedej zátěžové dávky. Pokud to vezmeš hrc, jenom si to zprotivíš !!! Zkus nejprve střídat běh s chůzí a chůzi využij k vydýchání !!!

Myslím že bys měla začit pomalu s poklusem a ne hned běhat jak šílená . Jde také o tvou váhu , pokud máš pár kilo navíc , hned ti běhání nepujde . Začala bych spíš nějakými procházkami , a po dělší době začít pomalu běhat :)

Zlatý

Doporučila bych před běháním si dát krátkou rozcvičku, aby se tělo trochu připravilo. Zpočátku začít běhání v kratším intervalu a každý den si trochu přidávat, aby si tělo zvyklo. Běhat na měkčím povrchu, ne na betoně.

Pokročilý

Pokud jsi před tím nikdy moc neběhala ani nějak necvičila, je to celkem logické. Chce to začít pomalu krátké úseky a postupně zvyšovat. Pokud jsi byla zvyklá sportovat a najednou to neudýcháš, chce to jít k doktorovi, mohlo by to být i astma.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.