Foker

Co dělat když jsem člověku kterého jsem miloval,daroval dům,zahradu,a nakonec i auto..

Přítelkyni jsem daroval dům, zahradu, auto, platil jsem jí dva roky téměř veškeré výdaje, a navíc ji dával nemalou hotovost(14–11 tisíc měsíčně), ona se teď rozhodla že dům prodá, a pokud ji nebudu dávat dál peníze nebudu moct používat ani auto, a mám si hned hledat bydlení.Já mám v domě trvalé bydliště, sídlo firmy, já vidím jediné řešení snad jen v sebevraždě.
Doplňuji:
Pro pižličku: to že mě opustí byly její slova pokud nedaruji dům bez věcného břemene,na auto mám kupní smlouvu.

Nejlepší odpověď
venkovan

Co máš dělat – to záleží na darovací smlouvě. Pokud jsi ji vůbec uzavřel. Případně se obrátit na právníky. Na sebevraždu to nevypadá, jen na pořádnou lekci života. Řekl bych hodně drahý pohled pod spodní prádlo.
Nicméně nedal bych jí už ani korunu. Za desítku si pronajmeš auto v půjčovně Nebo když pár měsíců vydržíš, tak za 50 tisíc si koupíš základní ojetinu.
Trvalé bydliště bych si tam nechal. Ať se trochu potrápí než tě oficiálně vyžene.
Takže bych zachoval klid, vše brát s úsměvem, protože asi nic lepšího dělat nejde. Mezitím bych si našel novou adresu – a začal znovu.
Několik pádů v životě si proděláme každý. Takže se ti nestalo nic jiného, než, že tě děvče pořádně „podojilo“. Ale hodně jsi jí to ulehčil.
Doplňuji:
Když tak přemýšlím – přiveď si domu novou pořádnou kočku. A uvidíš, že ti vrátí vše a bez reptání. Jen co jí pohlédne do očí, podívá se jí na zoubky, na lehce vystrčené nehtíky a když ještě k tomu lehce mrskne ocasem … podepíše ti všechno.
A když ne, tak prostě kočka dostala hlad.
Zeptej se u cirkusů – třeba budou potřebovat nějakou tu lvici či tygřici vzít na procházku.

Další odpovědi
anonym

Řešení má 2 souběžné roviny:

  1. Podat žádost o neplatnost darovací smlouvy s doložením vydírání, „ve zřejmé tísni a nátlaku“ a obecně v příkrém rozporu s dobrými mravy.
  2. Tvoji otázku a protějšku v odkazu, použít jako názornou ukázku, až se zase nějaký školák bude ptát na významy pojmů, jako hyenismus, parazitování, prospěchářské a sobecké zneužívání citového poblouznění partnera a naprostá devastace morálních hodnot.

P.S. Marijakes a Hlada mají plnou pravdu, na tento web nepatří, abyste si brali fórum za arbitry a řešili si zde privátní války s hnusnou arogancí.
(Oba jste tu od 1/2012, tak už byste mohli znát pravidla poradny na obecně prospěšné rady, což není žádný pomlouvačný bulvár).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-my-darce-daroval-dum-ja-jej-prodam

Deli

Z lidského hlediska bych radila tuhletu „přítelkyni“ vypráskat bičem a hnát ji hodně daleko.
Lépe asi bude zkusit se s ní domluvit, pokud nebude kloudné řeči přístupná, je to jen zlatokopka s kachním žaludkem. Nemeškej, nevěš hlavu a obrať se na právníka. Nezapomeň, že i dary lze vzít zpět, pokud se obdarovaná strana zachová blbě.

Hlada

Přestaň spamovat.

marijakes

Sebevražda není řešení. Člověk snad sklouzne na dno, nalítl jste zlatokopce, ale zvažte. Ona dům prodá, stejně budete muset jít jinam, tak proč jí platit? Horší by bylo, kdybyste měli děti. Pokud byste jí tedy neplatil, co dosud, našetříte si brzy alespoň na ojeté auto, jestli ho potřebujete. Prostě začnete znovu, ale nevzdávejte se.
Doplňuji:
Jak tak na to koukám, tak se zde schyluje k hádce mezi partnery? Od toho tu asi tohle forum není. To je pak těžko radit, když lidi na sebe hází špínu a nevíme, kde je pravda.

bolak

kukuřici?

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/2373-valka-roseovych/

Funna

To musíte na sebe kydat hnůj už i tady?…jak to napsal Foker, vypadá jako chudáček, co potřebuje politovat…ale co mu zase odpovídá Pizlička, tak to vypadá úplně obráceně…a kde je pravda se my stejně nedozvíme…nechcete si to raděj vyříkat někde o samotě??

anonym

Požádej o navrácení daru (darů) soudní cestou. Pokud se obdarovaná nechová k tobě slušně a dary chce prodat, obohatit se a tebe chce dokonce i vystěhovat, máš zákonné právo se bránit. Takových případů je bohužel víc, kdy jedna strana dosáhne svého, radikálně změní chování.

manon

Marijakes má pravdu. Ale zároveň bych neustupovala rychle a bez boje. Proč balit kufry a nechat se vydírat… Jsou pro to nějaké důvody? Ať ukáže co umí kromě těch řečí.
Nechci navádět na spory – někdy je lepší tlustá čára, ale trochu mám pocit, že je zvyklá si Tě omotat kolem prstu a Ty uděláš, co žádá…
Doplňuji:
Tak jelikož se k nám dostává i něco z druhé strany, doplňuji, že se stávám v tomto případě mlčícím neutrálem. Nedokážu vás rozsoudit a ani to dobře posoudit. Je jasné, že každá strana má svůj náhled na věc.

pizlicka

foker,popis situaci,jak je doopravdy.daroval jsi ji dum?prepsal pouze na jeji jmeno!a veril,ze ji manzel opusti.ano,opus­til,a ona nesmi ani rozhodovat o tom,jak si to v dome predstavuje.dum je v jinem meste,ona chce zpet do rodneho mesta,prosi sveho pritele.at jdou do jejiho mesta,ho nezajima,jak ona tam nikoho nema a sili.ale presto bere ohled na nej a dum neprodava.najde si zalibu v zahrade,chce tam veci podle sebe,tak jak chce ona,a on ji brani!!!!ona nesmi vuuubec nic,jen mit hrejivy pocit,ze nekde na katastru je psan dum na ni.jeji ztraty ho nezajimaji,ale ze by mel ztratit bazen,ktery ona tam nechce,chce tam sad,brani ho svym telem.ale jde,a nici muj dar.lame vetve ovocnych stromu ze vzteku.a kdyz ma vztek,nici i veci v dome.ja tomu ma mlcky prihlizet????
Doplňuji:
a ze mi daroval auto?auto jsem koupila od sveho muze za 18tisic.on splaci jeste 40tisic pujcku,a dala jsem ho priteli,jen je psane na me,protoze manzel jej jeste splaci!

Mapel

Klasická životní situace. každý má svojí pravdu a pro objektivní a účinnou radu jsou potřené znát fakta. Takže si najděte odborně zdatného přítele-přítelkyni, který trocha vidí do vašich problémů, pak si sedněte a dohodněte se na řešení. Hlavně si nevyberte za pomocníka toho, kdo bude hájit jen váš názor. Pak je to na sebevraždu obou.

Reuef

chtelo premejslet pred tim a ne po tom…

huxa

teď již zaplať někomu, ke komu nic necítíš-právníkovi. V nejlepším to uhraje na nepříčetnost (něco, jako bys v hněvu někoho zbavil), jinými slovy dokáže, že jsi nejednal ve svém zájmu a tvůj zdravotní stav nebyl možnen k tomu, aby jsi cokoliv mohl uzavírat (zamilovanost se dá brát i daleko hůře, než drogy). A v nejlepším vám ještě bude ona vracet to, co jsi jí dával

elvan

zachovej chladnou hlavu a poraď se s právníkem

Sůwa

Tuhle lovestorry sledujeme dík pižličce už delší dobu, takže kdo má lepší paměť, zná i řadu podrobností. Když muž věnuje dům vdané přítelkyni, měl by mít v ní důvěru, nebo se nějakým způsobem pojistit proti možným nepříjemným následkům. Pozdě bycha honit, ale podobný konec se dal celkem předpokládat… Tady to těžko někdo vyřeší, měli byste zkusit manželskou ( partnerskou ) poradnu 🙂.

pizlicka

foker-neprekrucuj.to,ze te opustim,jsem ti rekla,kdyz jsem u tebe na internetu videla sest seznamek,na kterych jsi nekoho hledal!!!!a ja zahodila kvuli tobe 20 lete manzelstvi,protoze jsi se jevil jako lepsi.neustale pises o svych ztratach.koncim toto obhajovani se,jen si budte jisti,ze vic jsem ztratila,nez ziskala.spravne tenkrat psala damiana-VESKERE HODNOTY TVEHO PRITELE JSOU V JEHO DOME.SAM SEBE SI TAK VAZI.ON UUUDAJNE ZTRATIL DUM…JA DVACETILETE MANZELSTVI,SVE PRATELE,A RODNE MESTO.V TOM RODNEM MESTE,JSEM MELA18TISIC MESICNE.nikdy jsem to nepocitala,ale je hnus a dost to boli,kdyz si tu ten,koho jsem milovala,ztezuje na hmotne ztraty a vidi jen sam sebe.