Avatar uživatele
pizlicka

co dělat,kdyz chtěji přeměřovat pozemek a posunout muj??

jsem vlastníkem orné půdy.mam čtyři parceli.nyni katastralni urad přišel s tím,ze chteji udelat cestu a hýbou s pozemky více majitelům.ze zákona,pokud vam ukroji do deseti procent,tak e to pry v poradku,me chteji posunout pole vic k potoku,i k ces­tě.kousek pole pul procenta,nebo tak,mi vezmou,ale daji kousíček lesa k memu kousicku lesa.na to ja jim z vysoka kašlu.jak se bránit??nejvic mě vytočilo,ze v roce 2000 jsem si nechala pole ohodnotit,a měli hodnotu 150tisic,a oni me nyní napsali svůj odhad a ten je 123tisic.po 15ti letech,orna půda ma nižší hodnotu??jsem vytočena,protoze má půda ma velmi vysokou bonitu,a nevim,jk tady to škatulkovani do ní zasáhne.

Zajímavá 0 před 3234 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Je vidět, že jsi vytočená, protože motáš dohromady několik věcí:

  • při digitalizaci katastru se běžně zjistí, že „chybí metry“, ale postupy jsou takové, že se všem ubere poměrně, tudíž v rámci možností spravedlivě
  • že se změnila odhadní cena není nic divného, o ceně jakéhokoliv pozemku rozhoduje víc faktorů
  • netuším, jaká je to bonita půdy resp. porost v lese, ale obvykle má les daleko vyšší cenu než zemědělská půda, takže osobně bych výměnu pole za les docela bral 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada