Avatar uživatele
Nenaplněný

Co dělat aby potraviny při odmrazování nepovolili ?

Co dělat aby potraviny při odmrazování nepovolili ? V zimě je to bez problémů, ale co v létě ? Není lepší nechat mrazák namrzlý i na úkor spotřeby ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, briketka10 před 4562 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Dobré ráno.Není.Nejen,že se zvýší spotřeba,ale sníží se účinnost,to znamená,že teplota v mrazáku může vystoupit i o několik stupňů.Může se stát,že místo –18°C,bude v mrazáku –12°C,a to uskladněným potravinám škodí víc,nežli krátkodobé uložení v ledničce.Proto je lepší potraviny z mrazáku přendat do ledničky,tam tu dobu ,než se mrazák ošetří vydrží.Máme 150 litrový mrazák,a celé odmražení i s umytím vnitřku,každý ví,že nejlepší je vlažná voda s octem,trvá max. 30 minut.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

můžeš věci zabalit do novin ,ale je to naprosto zbytečné mé mrazáky šuplíkové mám dva jeden samostatný a jeden součástí lednice jsou odmrazené během 10minut …odmrazuji 3× ročně …nikdy na nich není taková námraza ,aby to trvalo dýl než těch 10 min – vymeju ,vytřu ,vrátím šuplíky a je to paráda ..nic nestačí za tu krátkou dobu rozmrznout.
Doplňuji:
rozhodně bych dobu odmrazování neprotahovala, odmrazování se pak logicky prodlužuje......

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Při odmrazování přendaváme zmrzlé potraviny do speciálních tašek, které prodávají v každém supermarketu. Tašky dále obalíme novinami. Potraviny takto zabalené vydrží zmrzlé.
Namrzlý mrazák bych nenechával. Zvyšuje se spotřeba elektřiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Odmrazuji 3–4× za rok.Šuplíky naskládám na sebe,přikryji je dekou,za 20 minut jsou zpátky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Moje patnáct let stará lednička SHARP má systém, který zabraňuje tvoření námrazy v mražáku (a opravdu jsem nemusel odmražovat nikdy). Takže mě docela překvapuje, že tento systém není u současných ledniček běžný. To fakt mám jenom já? :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek