Nenaplněný

Co dělat aby potraviny při odmrazování nepovolili ?

Co dělat aby potraviny při odmrazování nepovolili ? V zimě je to bez problémů, ale co v létě ? Není lepší nechat mrazák namrzlý i na úkor spotřeby ?

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno.Není.Nejen,že se zvýší spotřeba,ale sníží se účinnost,to znamená,že teplota v mrazáku může vystoupit i o několik stupňů.Může se stát,že místo –18°C,bude v mrazáku –12°C,a to uskladněným potravinám škodí víc,nežli krátkodobé uložení v ledničce.Proto je lepší potraviny z mrazáku přendat do ledničky,tam tu dobu ,než se mrazák ošetří vydrží.Máme 150 litrový mrazák,a celé odmražení i s umytím vnitřku,každý ví,že nejlepší je vlažná voda s octem,trvá max. 30 minut.

Další odpovědi
hanulka11

můžeš věci zabalit do novin ,ale je to naprosto zbytečné mé mrazáky šuplíkové mám dva jeden samostatný a jeden součástí lednice jsou odmrazené během 10minut …odmrazuji 3× ročně …nikdy na nich není taková námraza ,aby to trvalo dýl než těch 10 min – vymeju ,vytřu ,vrátím šuplíky a je to paráda ..nic nestačí za tu krátkou dobu rozmrznout.
Doplňuji:
rozhodně bych dobu odmrazování neprotahovala, odmrazování se pak logicky prodlužuje......

suaeda

Při odmrazování přendaváme zmrzlé potraviny do speciálních tašek, které prodávají v každém supermarketu. Tašky dále obalíme novinami. Potraviny takto zabalené vydrží zmrzlé.
Namrzlý mrazák bych nenechával. Zvyšuje se spotřeba elektřiny.

johana 56

Odmrazuji 3–4× za rok.Šuplíky naskládám na sebe,přikryji je dekou,za 20 minut jsou zpátky.

baghira

Moje patnáct let stará lednička SHARP má systém, který zabraňuje tvoření námrazy v mražáku (a opravdu jsem nemusel odmražovat nikdy). Takže mě docela překvapuje, že tento systém není u současných ledniček běžný. To fakt mám jenom já? :)