pajaja

Co dělat???????

máme štěnátko a doma nam všude dělá loužičky ma 4mesíce.Chodíme s ni ven poměrně často a když dojdem domů tak za par minut je na zemi loužička.Co s tím máme dělat???

Nejlepší odpověď
anonym

Dát mu držtičku k loužičce,důrazně říct FUJ lehce,lehce udeřit přes zadek.NIKDY rukou.
To přejde,učí se.

Další odpovědi
ReHu

Já bych ho zkusila u té loužičky trochu vytahat za chlupy v kohoutku. Ukázat na kalužku a vytahat a přísně říci ne. Nemám na mysli ho nějak tahat, zvedat, vláčet či bít. Potom by měl strach a ne respekt. Prostě mu dát na jevo co smí a co ne. Pokud to lze, zkuste vysledovat, kdy čůrá. Mí psi např. pijí hned po procházce. Třeba za jak dlouho po příchodu čůrá a zkusit jít na chvilku ven znovu, jen na to čůrnutí. Pokud budete důslední, myslím, že to pochopí. Trpělivost a důslednost je ovšem potřeba. R.

člověk

Ještě je čas jej postupně učit vyměšovat
Především,nesmíte mít pejska po celém bytě,omezte mu prostot,jen několik metrů čtverečním,kolem jeho pelíšku,kda má žrádlo,ohrada,kar­ton.položte mu noviny směrem ke dveřím,kde udělá loužičku,postupem česu zvětšujte prostor a novinx posunujte ke dvěřím,chce to čas a trpělivost,ale pejsek se naučí nejen chodit venčit mimo dům,ale bude mít především svůj psí prostor,a spojte toto i pochutinkou při procházce,podle druhu psa nevenčete,jen za učelem vyprazdňování­.A pokud nemáte trpělivost a čas,což především pro výchovu psa je potřeba,tak pořiďte štěněti umělohmotnou nádobu,do které dáte stelivo pro kočky.Začněte zasse menším prostoremA když se nauší i toto,nebudete muset mít strach nechat jej samotného delší dobu.A zas pokud psa necháte delší dobu samotného,nechte mu v jeho prostoru něco na rozkousání,starou botu nebo cos.pejsi ze samoty trpí depresí a musí něco kousat,a za rozkousání jej nesmíte trestat,jinak přestane důvěřovat a stane se skrytým vůdcem smečky.

anonym

musíte to ještě chvilku vydržet,já jsem doma měl 3 hadry mokrý,suchý a namočený v octové vodě,říká se,že tam pes už nejde,já vím,člověk je z toho pomalu na palici,já měl v ruce nustále jenom hadry,ale myslím si,že to nebude už dlouho trvat.

anonym

Souhlasim s ReHu,je cas stene ucit s trpelivosti a i jine povely a to zase hrou.Zvladne to.

Q

Je-li to plemeno, co bylo odchováno doma, bylo naučené pravděpodobně na noviny nebo podložku. Pokud štěně dělá loužičky kdekoliv, asi nebylo naučeno na nic. Vždycky je snažší učit štěně, které již tuší o čem je řeč, tj. ze stanice, kde už psy čistotě učí máma fenka. Pokud toto štěstí nemáme a máme štěně tvrdhlavé, je to boj na delší trať. Už jsem to tu někomu psala.. Učíme to obráceně, tj. naučíme psa čůrat na povel. Pytlík odměn a pozorovat psa na procházce. Jé, to je hodný bobík, on nám tady udělal lulu… A s obrovitánskou radostí psa chválit za každou loužičku venku. Doma je přehlížet (psa za ně nekárat, ale jen se zlostně tvářit a uklidit (co nejrychleji – ten hadr s octem pomůže zakrýt pach moči – proto jej někteří chovatelé doporučují, ale je otázka, jestli Vám ten ocet nesmrdí ještě víc 🙂 Pes se bude těšit na to, že venku za loužičku dostane odměnu a postupně odbourá to domácí. Spojte si to snějakým vaším povelem a máte na celý život vystaráno, prostě pes se naučí, že má udělat potřebu na povel (ale prosím, nezneužívat k tomu, že už psa dále nebudete VENČIT – TJ. POHYBOVAT PO VENKU, to by pak mohl ty loužičky zase začít dělat!!!