Co dělám špatně?

co dělám špatně?
mám flashku, na kterou jsem si přes program Unetbootin nainstaloval Linux Ubuntu, vytvořil jsem si pro něj oddíl o velikosti 20GB a nastavil jsem bootování z flashky. Přesto mi Ubuntu nechce naběhnout. Nedávno mi to ještě šlo ale teď už ne... Prostě mi dál naběhne systém Windows 8, o žádném Linuxu ani zmínka.
P.S. Secure boot i Legacy support mám vypnutý, ale jelikož je linux freeware, nemělo by to tím mít nic společného.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To, že je freeware neznamená že řadu nastavení v BIOSu nevyžaduje - často je-li zapnutá ochrana přepsání flash paměti nebo antivirová kontrola BIOSu, tak se řada distribucí odmítá načítat a naopak Windows fungují korektně.

Popřemýšlejte, co jste s BIOSem v poslední době dělal a pokud by to šlo, tak bych nastavení vrátil na původní hodnoty. Eventuálně zkuste ruční bootování z USB; vyvoláte jej stisknutím klávesy F8 či F11 nebo F12 - záleží na BIOSu. Každý to má krapet jinak.

Další odpovědi:

Zlatý

Manderius..klucina psal ze to ma nastavene v BIOSu na flashdisk......ale z5 vybral jsi na unebootin spravnou verzi Ubuntu ? vyzkousej to predelat ..jinak bude chybny zavadec ...
Normalne spust windows a pripoj flashdisk otevri ubuntu ono ti to nabodne instalaci Ubuntu a nainstaluje novej zavadec po restartu melo by byt po problemu ..
Doplňuji:
zde je par screenshotu k tematu ...ale nejsem si uplne jist zda to je s flashe nebo z liveCD...

Když ti nabíhá BIOS, přepni se do nastavení BIOSu a najdi si primární zařízení pro spuštění. Místo HDD vyber flashdisk.

Zlatý

postupujete podle tohoto návodu ?
http://wiki.ubuntu.cz/…

případně http://www.ubuntu.com/… ?
Doplňuji:
bootuje vám vytvořená USB flashka na jiném počítači ?

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.