Co dělali „civilkáři“, třeba v nemocnici, když ještě byla povinná vojna a oni se jí vyhli?

Nejlepší odpověď
anonym

Byli zařazeni jako pomocný zdravotní personál. Z toho vyplývá, že dělali všechno, co bylo na jednotlivých oddělení třeba. Nejčastěji se starali o převoz ležících pacientů na vyšetření, z a na operační sál, atd.

Další odpovědi
venkovan

Nikde to neříkej – ale naháněli sestřičky. Mezitím i občas pracovali, zejména při neodborných a fyzicky náročných činnostech.