Avatar uživatele
sushi

Co dělá rentiér?

zajímalo by mě,co je náplní rentiéra

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5144 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Jen pro zajímavost uvádím, že pokud má rentiér u nás plnohodnotně vyžít a jeho porfolio konzervativní, pak je třeba jistinu v hodnotě téměř 26 milionů

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kafe

s prominutím: Hovno

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jakub

Rentiér si užívá své renty. Když nechce nic dělat, tak nedělá nic. Ale musí mít tu rentu tak velikou, aby ho uživila.

Zdroj: www.victoria.cz/in­dex.php?id=616

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
evak

rentiér je osoba, která žije z renty… prostě si užívá…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LiborS

Rentier a má z investice podíl na zisku, nebo nájemné, prostě výdělek bez hnutí prstem.Ale být rentier není jen pro bohaté.Já investoval 1200, a užjsem získal cca 4700. za 3měsíce. To je moje zkušenost.

Zdroj: http://www.ren­tierem.snadno­.eu/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
stařeček

Rentiér je člověk, který žije z práce druhých. Sám nic společnosti nedává. Je jím např. majitel domu s byty, které pronajímá. Nebo pronajímatel nějakého areálu se sklady apod. Mezi rentiéry je ale rozdíl. Někteří museli nejprve sami investovat (např, do nemovitosti), aby mohli po té žít z nájmu, tedy z renty. Jiní se k počáteční investici dostali bezpracně. Například v restituci, nebo spekulací, podvodem, případně jinou nefér činností. V souhrnu lze říci, že rentiér je ve své podstatě ekonomický parazit, který žije na úkor lidské společnosti. Někdo totiž ty peníze (jeho rentu) musí svou prací vydělat. Důvodem, proč se po listopadu 89 mnoha podnikatelům nedaří, je smutná skutečnost, že nepodnikají ve vlastních objektech a musejí podstatnou část svého zisku odvádět v podobě nájemného právě rentiérům. Nejsem komunista a nikdy jsem jím nebyl. Přesto mám tento názor. Čím více rentiérů, tím více chudých na opačné straně lidské společnosti. A chudoba časem vyvolá změnu politického a ekonomického systému. Proto rentiérství z dlouhodobého hlediska nepřispívá ke stabilitě státního systému.

před 1227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
KarellV

@kafe … v tom pripade je moje byvala manzelka taky rentierka :D

před 2049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
KarellV

Rentier uz nedela vetsinou nic :D

před 2049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zerlinna

Není tak úplně pravda že rentiér nic nedělá. Rentiér se musí starat o to, aby o rentu nepřišel a aby se mu navyšovala mionimálně o inflaci. Rentiér šetří kde může,studuje, vyhledává nové investiční příležitosti. Zlepšuje investiční strategie a hlavně si rentu a své investice chrání.

před 2687 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
stařeček

Milý (milá) zerlinno, a kdo myslíš že má vliv na inflaci? Jsou to ti, co dlouhodobě spotřebovávají ale nic netvoří, nic nepřinášejí. Jen přesýpají peníze z kapes druhých, do kapes svých.

před 1227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zerlinna

Rentiér je člověk co žije z renty- důchodu. Může to být státní rentiér, důchod mu vyplácí stát. Rentu může vyplácet i firma, například jako náhradu mzdy při pracovním úrazu, či jako podíl na zisku. Rentu může vyplácet i notář jako pozůstalost z peněz zemřelého. Rentiér může mít i vlastní rentu ze svých investic. Například firma majiteli vydělává tolik že na své místo dosadí ředitele a odejde do důchodu klidně i ve 30 letech, protože si to může dovolit.

před 2687 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek