Co byste delali, kdyby jste byli napaden/a, vy se branil/ a dotyčný by na vás podal trestní oznámení.

Útok a obrana

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jen opravím verku, že podle usnesení nejvyššího soudu (popř. ústavního soudu-nyní nevím přesně)již toto neplatí, jelikož dříve bylo, že obrana musí být zjevně přiměřená útoku, ale podle tohoto rozhodnutí je i obrana zbraní proti neozbrojenému útočníkovi, který však je lidově řečeno hromotluk považováno za nutnou obranu.

Další odpovědi:

Bronzový

Pokud by na mne někdo podal trestní oznámení, vyčkal bych výzvy policejního orgánu, abych se dostavil k výslechu, kde bych uvedl svou verzi podpořenou o svědky, lékařské zprávy a vyčíslené škody. Je to nejlepší a nejlevnější řešení. Pokud vás policie nepředvolá, tak se věcí nezabývala (vyhodotila, že o nic nešlo) a tím by to bylo vyřízeno.

Zlatý

premyslela by som si spôsob obrany. Prebrala ich s právnikom. Nie je žiadna novinka, že útočník podá žalobu na napadnutého.

Pokročilý

Zkusil bych sehnat svědky, kteří byli u toho jinak je to slovo proti slovu a skoro žádná šance na nějaké rozhodnutí.

Bronzový

Obrana musí být úměrná napadení. Já bych ale v té chvíli těžko posuzovala jak se hodně úměrně bráním.

Co bych dělala? Počkala bych na předvolání k výslechu na policii. A pak bych zírala jak vizír, co jsem to za mrchu, brutálně a nepřiměřeně mlátící klidného, patnáctkrát trestaného, stokilového chudinku, kterému jsem navíc zcizila hodinky po čtvrtém náhradním otci. Zaplatila bych ty hodinky, soudní výlohy a invalidní důchod tomu poškozenému a zeptala se, kdy můžu požádat o výmaz svého hnusného činu z trestního rejstříku. Tak nějak by to asi dopadlo.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.