annas

Co byste darovali cizincům jako nejtypičtější český „suvenýr“?

Nejlepší odpověď
fcoop

jiná odpověď

Typicky český produkt je zkorumpovaný politik.
Ale kdo by TO chtěl..
Ideální – všechny je darovat cizincům,mohli by si dát na zahrádky – místo trpaslíků.

Další odpovědi
Ella

Becherovku

já vezla rodině do Anglie, u kterých jsme měli bydlet, Becherovku… pan manžel byl velmi potěšen :D ještěže to byla velká láhev :)

anonym

jiná odpověď

Obdarovavam casto : Becherovka a Karlov. oplatky.

  • iv-

ReHu

Křišťál

Přátelům z USA jsme věnovali již několikrát. Buď servis sklenic, vázu nebo lustr. Byli nadšeni.
Teta z Německa si odváží becherovku.
Jde o to, jaké vztahy k onomu cizinci máme.
Pití se vypije a pochutiny snědí. Proto preferuji trvalé hodnoty.

terry

jiná odpověď

Trochu by záleželo na tom, kak velké pouto nás pojí, z jak velké dálky cizinec je, jaké má zájmy atd.
Pokud bych viděla nějaký PĚKNÝ A VKUSNÝ symbol Prahy, pak asi ten. Pro „malé známé“. Ale poslední dobou vidím samé kýče.
Pak asi ten křišťál. Pro přátele bych ho asi i preferovala.
Další v pořadí asi granát.

Jikra

jiná odpověď

Asi čepice po sovětských okupantech.Ještě jich tu máme(čepic)dost.

Heřman

jiná odpověď

Půllitr a basu Plzeňského piva.

anonym

Slivovici

To je těžké dilema. Tvarůžky jsou malé, Český granát a křišťál snad jen v rodinném kruhu ale to jsou nepotřebné věci. Tak zbývá obecně Becherovka a slivka.

Michal Kole

jiná odpověď

pivo

lexx

jiná odpověď

Svoje podporučické výložky ČSLA (nebojte, nejsem bývalý lampasák jenom AVKVŠ, víte Vy mladí kdo to byl ?)

briketka10

jiná odpověď

Becherovku a třeba CD s nahrávkou Má vlast nebo Slovanské tance i Česká filharmonie je krásná..
záleží na věku a na vkusu..
moje známá z Mnichova si vždy kupovala nějakou hudbu, jídlo jako tvarůžky,lovecký salám,becherov­ku,knihu o Praze a jiných městech a hlavně historii..a kupodivu kosmetiku Dermacol..

Meropa

Český granát

Rico

jiná odpověď

samicek333

jiná odpověď

já bych jim nedávala nic, pokud se jim něco líbí, ať si mi o to řeknou, nebo ať si to koupí