kotlardaniel

Co bylo před vesmírem?

Nejlepší odpověď
JK2021

Jelikož čas dle všeho vznikl společně s prostorem, žádné „před“ být nemohlo. Musíme se prostě spokojit s tím, že na některé otázky neexistuje odpověď, alespoň prozatím…

Další odpovědi
Kelt

Všechno má svůj začátek i konec. Ty ses narodil, ale nejdříve tě rodiče museli zplodit. Ti se museli nejdříve seznámit. Aby se to stalo, museli být dospělí. Ale předtím byli také děti a také se narodili atd. Tady můžeme uvažovat a v myšlenkách se dostat k počátkům lidstva, pak země, vesmíru. To je všechno filosofie, hypotézy, které nejsou ničím podložené.
Podle všeho je vesmír starý 13,81 miliard let, ale asi na začátku muselo také něco být. Když ti přijede vlak, tak také víš, že odněkud předtím vyjel.

Filip84

To nikdo neví, protože nikdo neví, jestli má vesmír margo, vlastně ani nikdo neví, co to vesmír je, a ani nikdo neví, jestli je (možné) něco mimo hmotu, tzn. jestli byla nejprve nějaká myšlenka, a pak hmota, nebo naopak (idealismus vs materialismus, klasická kura vs vejce). Taky nikdo neví, jestli má člověk něco, jako duši, nebo zvířata, nebo tak něco a podobně.

Arciť je to pro nás nepředstavitelné, je klidně možné, že vesmír je „věc“ bez počátku. Stejně tak je dobře možné, že vesmír je ten bůh, o kterém tak kostrbatě, složitě a zbytečně básní, třeba, Bybel. Nevíme nic, všecko jsou domněnky, s větší či menší mírou pravděpodobnosti, leč domněnky. Domněnka není factum.

My to ale nepotřebujeme vědět, to je to podstatné. A je vysoce nepravděpodobné, že by se někdo na těchto stránkách dožil okamžiku, že budeme vědět podstatnější věci, které nevíme, ne tak takové banality. Nebudeme, jsme zaměřeni jinak a jinam, prozatím to není v našich silách.

da ny

Těžko říci, vědci si myslí:
Nová teorie ohromila svět: Už víme, co bylo před vesmírem, prohlásili vědci
„vědci si myslí, že už vědí, co bylo před ním. Údajně našli odpověď na otázku, jak to bylo před velkým třeskem. A jejich zjištění jsou jasnější, než bychom si mysleli: nevědecké verze odpovědi na tuto otázku byly v podstatě základem všech náboženství a většiny filozofií. Co máme na mysli?“
https://www.do­tyk.cz/magazin/co-bylo-pred-vesmirem-21001010.html
„Dnes převládá teorie, že vesmír byl nejdříve v době tzv. velkého třesku extrémně horký a hustý a od té doby dochází k jeho rozpínání. „
Kvantová fyzika „zná/ví/objas­ní/vypočítá, téměř VŠE (vesmír, zásah Stvořitele je možný, má definici Boha /energie/, žijeme v hologramu..... ttd. 😉
"Právě proto, že je vesmír nekonečně velký, je cyklický a vždy existoval v jedné ze čtyř fází.“
Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vznik_a_v%C3%BDvoj_ves­m%C3%ADru

df

Lepší je se o to nestarat, nebo na to stejně nepřijdeš. Lepší je starat se o to, jak být šťastný

da ny

Upřesnění (zdroj) k této části mé odppvědi:
„Kvantová fyzika „zná/ví/objas­ní/vypočítá, téměř VŠE (vesmír, zásah Stvořitele je možný, má definici Boha /energie/, žijeme v hologramu..... ttd. 😉
"Právě proto, že je vesmír nekonečně velký, je cyklický a vždy existoval v jedné ze čtyř fází.““
Zdroj: https://www.do­tyk.cz/magazin/co-bylo-pred-vesmirem-21001010.html