Co bych měl a neměl jíst pokud chci omezit tvoření akné?

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat – co bych měl jíst a naopak vůbec neměl jíst aby se mi netvořilo akné a měl dobrou pleť? Je mi 15. Poslední 3 týdny jsem hodně jedl tyčinky Snickers a najednou se mi vyhodilo akné po celé obličeji.. Jak je to možne? Čokoladu bych neměl abych omezil akné? Nebo poradte prosím co bych měl správně jíst a vůbec neměl jíst abych měl normální pleť bez akné. Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Akné v pubertě způsobuje zvýšená tvorba mazu, jež stojí za vyšší produkcí rohoviny, která spolu s mazem ucpává vývod folikulů. Maz vytváří příznivé prostředí pro bakterie, které přispívají k tvorbě komedonů a zánětu.

Akné lze částečně ovlivnit i vhodně zvolenou stravou. Mezi potraviny, které akné podporují, patří červené maso, uzeniny, brambory, rýže, kořeněná jídla, alkohol, kofein, med a veškeré sladkosti. Strava by měla být bohatá na minerály a vitaminy, proto je důležitý především dostatek ovoce a zeleniny.

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/jak-se-zbavit-akne-0mm-/zdravi.aspx?c=A130318­_122618_zdravi_pet

Další odpovědi
Yap

Na prvním místě bych zašel za kosmetičkou, protože je to individuální. Když jsem byl v tvém věku tak se mi akné dělalo po laktóze – mléčných výrobcích.

marci1

Zodpovězené otázky ohledně akné : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=akn%C3%A9

anonym

Nepepřit, nejíst čokoládu, nekouřit, …

HonzikPernik

jez hodně vajiček

postcd

tipoval bych omezení: čokoláda, cukr, pečivo, mléčné výrobky, různé slané sušenky a podobné. Dále zvýšit pitný režim
Doplňuji:
více syrové, celé, neupravené zeleniny

Krakis

Je jedno co jíš,nejdůležitější je třikrát denně akt… 🙂