Pokročilý

Co by to mohlo být?

Když mám zavřené nebo otevřené oči, delší dobu se dívám (do tmy), začnu vidět takové skvrny a po chvilce vidím tvary, které se hýbou podle toho jak pohnu s okem (něco jako když se díváte do prudkého světla a potom vidíte skvrny).
Už před nějakou dobou jsem si toho všimla a občas to pozoruji, ale vlastně nevím co to je a od čeho to je.
Myslím že to nejsou halucinace apod. a světlem to taky nebude (třeba v noci když se vzbudím, tak to nemůže být od toho že jsem se dívala na žárovku).
Nevím jestli jsem to vysvětlila srozumitelně, špatně se to popisuje. Nevíte co by to mohlo být? Sledujete taky něco takového?
(Nebo si tady na odpovědích.cz myslíte že jsem blázen?)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Oko loví stopy svetla, skúša zaostrovať, namáha sa a to všetko sa premieta do mozgu, ktorý to "rozumovo" spracováva, hľadá vo svojej databáze tvary, kam to zaradiť. To sú potom tie plávajúce rozmazané vidiny...
A potom zapracuje Kráľovná fantázie a príbeh je napísaný...
PS.
Skúste pozerať na displej kamery s automatickým zaostrovaním a prudko zmeňte intenzitu svetla, optika nejakú dobu hľadá a mení parametre zaostrenia, jasu a podobne. Takto, zjednodušene povedané, pracuje aj oko.

Další odpovědi:

Bronzový

Nejsi sama.Tohle je běžná věc u řady lidí a vlastně si ji může navodit každý. Ty vlastně vidíš děj uvnitř oka na sítnici,která je silně prokrvena.

Zlatý

Jestli se to hýbe s pohybem oka tak to jsou nejspíš drobná zakalení ve sklivci.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.