Shady

Co by se stalo když by státy anulovaly dluhy bankám?

Asi by zbyly nějaké co si státy dluží navzájem.

Odpovědi
zzzzz

Nevím zda tvou otázku chápu dobře, ale.....
Banky snad něco státům dluží? Co by měly státy anulovat? Anulovat mohu pouze pokud někdo dluží mi, to znamená, že mu dluh odpustím. Nemohu anulovat to co dlužím já, to mohu pouze zaplatit.
Do státních dluhů banky moc zapletené nejsou, státy si dluží především navzájem, lépe řečeno všichni dlužíme Číně.

mosoj

  1. zajisté míníš státní dluhy
  2. státní dluh zpravují centrální banky
  3. stát nemůže nic anulovat, když tak banka ale je to absolutní nesmysl
  4. nejen že by v tu chvilku byl stát bez peněz, ale ani by mu nikdo další nepůjčil
  5. takže by následoval okamžitý bankrot státu či světového finančnictví
  6. jsou státy které mají na to aby toto nedopustily i za cenu války
  7. státní dluh tvoří toto :

Název veřejný dluh říká vše, ano je to tak jak nám to říkají. Dlužíme my občané !

Státní dluh je tvořen závazky vlády. Společně s dluhem mimorozpočtových fondů, místních rozpočtů a dluhem zdravotních pojišťoven tvoří veřejný dluh. Státní dluh vzniká deficitním financováním státního rozpočtu a je financován pokladničními poukázkami, státními dluhopisy (obligacemi), přímými půjčkami nebo například půjčkami od Evropské investiční banky. Česká republika má v současnosti v porovnání s okolními zeměmi relativně nízký, ale prudce se zvyšující státní dluh.

Hamon

banky by se se státy soudily a spory by vyhrály. Banky by dluhy zesplatnily ihned a stát by řekl: „OK, ovčane, zaplať to“. My bychom to zaplatili, chvilku bychom reptali a za čas bychom si zvykli. A život by šel dál.

Drap

Nic by se tím nevyřešilo, ba naopak, vznikly by ještě větší problémy.

Reezo

Pokud by se tak stalo, tak by se banky logicky bránili a to mezinárodní arbitráží.
Jenže pochybuji, že si nějaký stát půjčuje od banky, aby mu pak banka diktovala.