Mirdas

Co by se dělo, zda by jsme skutečně dokázali poručit větru, dešti ?

Kdo by za ně nesl asi zodpovědnost, kdo a jak by se určovalo kde a jak je využít.
Dělali by se i naschvali ?

Nejlepší odpověď
NoNamer

Podle mě by se lidstvo brzo pozabíjelo. Vemte si jen klimatizaci v kanceláři, kolik kvůli tomu je hádek ohledně tepla, zimy, komu táhne za krk a tak. A teď si to zkus představit v celosvětovým měřítku.

Další odpovědi
uccello

V Americe by udeřily mrazy jako na Sibiří a v Rusku by se začali čirou náhodou vyskytovat tornáda. :)
Doplňuji:
*oprava: začala

ptáč

Vznikla by politika ovládání počasí.
ČTK.
1999.02.20.: Válečný útok na Teherán, kde všichni lidé umrzli, provedl na příkaz ozbrojených sil Americký Federální Hydrometeorologický Ústav… Očekává se odveta z východního bloku, kde podle nejvyššího sovětu rozpoutají v nejbližší době na západním pobřeží USA veliké teploty. I tak by se mohla psát historie lidstva, pokud by něco takového bylo možné.

Drap

Kdyby chyby. Aš taková situace nastane, tak budeme i vědět, kdo je odpovědný.

mosoj

Naschvály se již dávno dělají.

led

Poruč vetru, dej přivolej déšt…
což lidé to neumí? A co plachetnice, větrné elektrárny, stromořadí, aleje, kde poroučíme větru, aby za nás dělal práci. Erupce umělých výbuchů dávajú zrození větru i tornád, není vše jen hříčka přírody.
Již od pradávna nomádi i pastevci znali „když deště chci mít, ohni vzniknout dej“… i pomocou tepla hořících dřev, kdy rovnováha vzduch nad nimi narušena byla a mraky hned na opustěné místno se hnali, aby strestali toho, jenž řád přírody narušil a deštěm smáčeli vše kolem něho.
Tolik pohádky a histórie lidstva praví.
Jak však dopadlo by dneska, v praxi, užít těchto znalostí? Kdy jeden by chtěl to, iný zase ono…
… já bezvětří slunečné na pláži si přeji, rolník však deštěm a vánkem zvlažit by pole ráději, na moři klidném a slunečném, surfeři vlny vysoké však chtějí, plachtaři větru poroučet by chtěli…
Kdo však rozhodovat bude, co, kde a jak? Chceme snad války, jenž kvůli větrům i deštěm vést se budou?