Co asi dělají lední medvědi?

s mokrým kožichem,když vylezou z vody?
Nebo opice v Japonsku,které se ohřívají v termálních pramenech.Teplota –30.Okolí,samoz­řejmě.

Nejlepší odpověď
annas

Bubco, otázku o opicích v termálních pramenech jste již jednou vložil.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-susi-opice

Lední medvěd mají tak dokonalý kožíšek, že se mohou koupat v ledovém moři a spát ve sněhu i když je padesát stupňů mrazu, Na kůži se jim nedostane ani mráz ani horko.

Další odpovědi
ixpektix

Lední medvědi mají bílé chlupy ALE pod nima (kdyby jsme ho ostříhali) má černou kůži.!!
ty chlupy má duté takže teplo od slunce ho zahřívá. (černá přitahuje slunce !!)

🙂

hanulka11

Všimni si ,že vždy ,když vylezou z vody tak se oklepou a voda ze srsti sjede Lední medvědi mají mastnou srst a voda se k jejich tělu nedostane , není jim tudíž zima. Jejich tělo je na tyto teploty uzpůsobeno, že v klidu přežívají i tento mráz.

A zde o sněžných opicích v termálech

http://www.21sto­leti.cz/view.php?cis­loclanku=2008061924

venkovan

Dřív se oklepali a potom pokračovali v chůzi. Ale v poslední době tam na sever vozí aktivisté solární panely a každému medvědovi fénují kožich.
Ale podle posledních zpráv, počet aktivistů kteří se vrátí ze severu alespoň v trochu dpbrém zdravotním stavu (když mají alespoň kus nohy, ruky apod.) se oproti těm co tam odjíždí stále snižuje, ale naopak se zvyšuje populace tuleňů.