tencosepta

Cítí chobotnice bolest?

V jednom videu, kde Korejci jedli živé chobotnice byl názor, že chobotnice necítí bolest, protože prý nemají nějaké indikátory bolesti nebo tak.

Odpovědi
www

Cítí, ale nemusí to být bolest v našem smyslu, cítí tak nebezpečí a ohrožení.
Studium

BlackTerry

Chobotnice nemá tak dostatečně vyvinutou a citlivou nervovou soustavu a proto cítí bolest bolest jinak než lidé.

repetelka

Moc se mi líbí, jak někdo- jako třeba nějaký člověk určuje míru bolesti u jiného živého tvora. Například mi nějaký rybář tvrdil, že rybu nebolí být chycena za pysk rybářským háčkem.
Nebo třeba, že štěně dokud nevidí, tak necítí bolest, takže mu nevadí když mu člověk amputuje při plném vědomí kus páteře, tedy ocasu ve věku několika dní.
Ovšem nářek štěněte nějak odporuje tomuto tvrzení a…ryba je němá.
Asi jako chobotnice. ☹

Agneta

Black Terry >>> takže nemá „tak vyvinutou nervovou soustavu“. Ale pokud vím, tak má jednu z nejdokonalejších nervových soustav, a asi nejdokonalejší mozek na světě vůbec…To jsi myslela : takový nějaký měkýš, to je vlastně šnek,né? :DDD