zzzlatokopka

Čistíte vaším psům nebo kočkám zuby? Pokud ano, čím?

Dnes jsem viděla v obchodě zubní kartáček pro kočky, no nevím, když jsem kocourka navlékla do kšírů, tak se se mnou 2 dny nebavil:-))
Po čištění zubů by nám nejspíš zdrhnul navždy:-((

Všem předem děkuji za odpovědi:-))

Nejlepší odpověď
anonym

Pejskovi jsem zuby nečistil,ale jezdili jsme k veterináři na odstranění zubního kamene a na trhání.Kočky tu u mě žijou venku jako divoká zvěř,tak že jen nakrmím a to je vše.
Doplňuji:
Pejskovi jsem kupoval ty žvýkací tyčinky na čitšění zubů.

Další odpovědi
gecco

Nemám kočku ani psa – ale takhle poránu su mnohdy rád, když vyčistím zuby sám sobě…
;-DD

Drap

Jednomu psovi jsem zuby čistival. Navlíkacím kartáčkem na prst. Je třeba psa zvykat od štěněcího věku. Potom si dá říct a naučí se držet. Pokud se začne později je téměř nemožné naučit ho to. Dalším psům nečistím. Používám na očistu žvýkací předměty a kosti.

anonym

Já čistím zoubky svému prasátku vždy, když jde jeho palice s chrupem do kotle.

arygnoc

ako inak, samozrejme.

hneď po tom, čo im nalakujem pazúriky a upravím trvalú.
to musím vždy, keď sú po solárku, …

;-Q

Adula.57

Mému pejskovi zuby čistím. Čistím mu je asi jednou za tři měsíce, vždy když ho koupu a stříhám mu chlupy na packách. Čistím mu je normálním kartáčkem, ale poměrně tvrdým s normální pastou. Zkoušela jsem i psí pastu, ale ta je drahá vzhledem k tomu, že celá pasta je tak na pět použití. Ne pro to že by jí bylo málo, ale protože se to pejskovi vůbec nelíbí. Vždy je na mě naštvaný ale co se dá dělat. Jednou za čas by se asi mělo.
Slyšela jsem i o psím kartáčku na zuby, stojí asi 30 Kč. Je to normální kartáček, ale je udělaný tak, že místo držení ho, dáváte prst dovnitř. Je to podobné, jako by jste si čistila vy zuby prstem. Ještě jsem ho nezkusila, ale jak jsem ho tak viděla, tak si myslím, že kdyby můj obří pejsek trochu stisknul zuby, tak by ten kartáček s mým prstem uvnitř prokousl.