postcd

Čistička vody obnovitelná

Dívám zrovna na zajímavý dokument – Domov (Home) je to 4. nejlépe hodnocený dokument na http://www.csfd­.cz/film/253641-home/ docela alarmující co se týče nedostatku vody. tak mě zajímá jestli znáte nějaké způsoby jak čistit závadnou vodu, kde jsou třeba e-coli a nebo jiné běžné formy znečištění. Ptám se pouze na čištění, které je obnovitelné a není potřeba si pravidelně kupovat nějaké speciální vložky a filtry?
Doplňuji:
mám na mysli čištění vody pro potřebu pití

Odpovědi
anonym

Malé množsví si snadno vyčistíš převařením.
Větší množství pak chemicky (např. Savo je asi nejčastěji amatérsky používaným prostředkem*).
Tyto způsoby čištění jsou ale použitelné jen na biologické znečišštění vody, pokud jde o znečištění chemické, musíš ´čistidlo´ použít v závislosti na znečisťující chemikálii.
Ale nevím, jestli tohle čištění splňuje tvůj požadavek na „obnovitelnost“ – v prvním případě musíš dodávat (kupovat) energii, ve druhém chemii.
*) průmyslově jsou také používány prostředky na bázi chloru, ale poněkud levnější

Pepina7897

Dobrý den, dokument Domov je opravdu hezký a je dobré, že se zajímáte o problematiku nedostatku vody. Existují různé obnovitelné metody čištění vody, které nevyžadují pravidelné nákupy speciálních vložek a filtrů. Jednou z možností je využít procesy jako solární destilace, filtrace pomocí přírodních materiálů. Všechny tyhle postupy můžou být ekologicky šetrné a pomoci zajistit čistou pitnou vodu bez nutnosti častých nákupů speciálních filtrů. Pokud chcete mít jistotu, tak se poraďte s odborníky na internetových stránkách https://eurocle­an.cz/, kde se věnují úpravě vody pro průmysl a domácnosti.