Monie

Čištění uší peroxidem. Je to problém?

Několikrát jsem prodělala zánět ucha a nyní si uši čistím místo vatových tyčinek peroxidem. Je to cenově přijatelné a hlavně si tyčinkou nezatlačím ten maz víc dovnitř, ale krásně se to vyčistí. Moje otázka tedy zní, není to nebezpečné si dlouhodobě (2–3× měsíčně) čistit ucho peroxidem?

Nejlepší odpověď
Pájo

3% peroxid (z lékárny), 2× měsíčně.. lze použít.

Další odpovědi
mosoj

A jak silný je ten peroxid. K přímému použití bez ředění je určen 3 % !!
Pokud je to ten, tak bez obav. Je to dobrá desinfekce. Sinější bych nepoužíval. Vybělit ucho nepotřebujete.

greycell

čistit by se měly jen boltce a začátek zvukovodu, vnitřek ucha má samočistící schopnosti. Peroxid, nevim nevim!?

hanulka11

Určitě bych peroxid nepoužívala na pravidelné čištění uší ,
peroxid se používá při zánětech
do ucha není třeba šťourat , uši mají samočistící schopnost , tak stačí odstranit jen přebytečný maz

Cizecek.M

Pěkný den :) Co máte doma na čistění uší? Jako myslím něco, co je vhodné pro všechny členy rodiny, tedy i pro děti.