arachis

Čím vyčistit skvrnu na černém prádle od montážní pěny?

Prosím chemiky, případně kutily či ženy, kterým se to podařilo vyprat. Jde o černou bundu pratelnou jen na 40 stupňů, děkuji.

Nejlepší odpověď
briketka10

Na Diskuzi mimino někdo radí mechanicky odtrhnout i
s kouskem prádla, nebo ředidlo není zaručen úspěch
aceton apod.
vkládám odkaz :
http://www.emi­mino.cz/disku­se/montazni-pena-na-mikine-co-s-tim-35766/

ad arachis
přečetla sis na co se používá ten odstraňovač skvrn, jak
napsal mosoj a Tys mu dala za jeho odpověď bod?

Být jím, tak svou odpověď sám nahlásím je nesprávná a
matoucí!
On sám si nepřečetl zadání Tvé otázky, které znělo, že
potřebuješ odstranit pěnu na prádle a ne z PVC či hliníku.

Použití:
•Pro odstranění zbytku vytvrzené PUR pěny z hliníkových povrchů, PVC a potahovaného PVC.
•Uzávěr je opatřen aplikačním štětečkem.
•Před aplikací je vhodné odstranit co možná nejvíce PUR pěnu z povrchu mechanicky seříznutím, a teprve pak aplikovat Odstraňovač.

Postup aplikace:
•Vytvrzenou PUR pěnu odstranit nejprve mechanicky, např. seříznutím těsně nad potřísněným povrchem.
•Nanést odstraňovač aplikačním štětečkem.
•Nechat působit cca 30 minut na površích z PVC a až 2 hodiny na hliníku.
•Změklou pěnu z takto ošetřeného povrchu je potřeba odstranit vhodným měkkým kartáčem, syntetickou vlnou nebo plastovou špachtlí.
•Nepřidávat na ošetřovaný povrch žádnou vodu!
•Dočištění povrchu provést suchým hadrem.
•V případě, že nejsou odstraněny všechny zbytky PUR pěny, postup opakovat.
•Po úplném odstranění pěny očistit rámy vlhkým hadrem.
•Přípravek při dlouhodobém působení může být agresivní k podkladu.

Další odpovědi
gecco

Vydrolit…
Pokud vím, na zreagovanou montážní pěnu je každé rozpouštědlo ´krátké´…

mosoj

http://www.yna­radi.cz/odstra­novac-vytvrzene-pur-peny-100ml-den-braven-40410bd/d-81992/

Složení neznám.

briketka10

arachis

Já jsem Ti nepsala, abys nahlásila jeho odpověď, ale být jím, aby
on sám si ji nahlásil.
Ten odstraňovač není na textil, proto mi přišla neužitečná je to
jen můj názor nic víc.
A i v Diskuzi emimina se píše, že nic nefunguje jen vydrolit a po
nějakém jiném čističi, jaký doporučují nezaručují ůspěch.

arachis

briketko10,nezlobte se na mě,že jsem mu dala palec,ale jeho odkaz na ty stránky mi přišly užitečné. Pročetla jsem diskusi z emimina ještě dříve,než jsem otázku zadala,protože jsem tam nic nenašla,nechá­pu,proč bych jeho odpověď měla hlásit jako vadnou.3lo o zachlou pěnu a na to jsem nic já nenašla,tak zkusím alespoň tohle.