samicek333

Čím vším je lev jako kočkovitá šelma zvláštní?

Hřívu psát nemusíte…
Doplňuji:
Hansi: Oceňuji každou odpověď na mou otázku.

Nejlepší odpověď
anonym

Vůbec nechápu tazatelku. Jako užitečnou označí odpověď, že největší kočkovitá šelma je lev i jaguár.
BTW: je to tygr ussurijský

Další odpovědi
ZangetsuTS

Není to největší kočkovitá šelma
Největší je jaguar..
jo a jinak tím že je jeden z nejpomalejších kočkovitých šelem v africe no..
Má dosti velkou sílu :)
a jeste je to jedna z mála šelem z kterých se dá udělat mazlíček
Gepard,Puma,Lev :))
Je velice krotký když si zvykne

KubikS7

Ne, není to největší kočkovitá šelma. Největší kočkovitou šelmou je tygr ussurijský – žijící na pomezí Ruska a Číny v oblasti Ussuri.Je ovšem velmi vzácný.Lev je zvláštní především svou hřívou – kterou mají pouze samci po dosažení určitého věku. Zajímavý byl poddruh lva – lev berberský,který měl hřívu sahající až na břicho,která měla černou barvu. Byl už bohužel vyhuben.Zajímaví byli také lvi z Tsava,kteří neměli hřívu – bylo to způsobeno klimatickými změnami nebo malou produkcí testosteronu. Lvi mají také jako jediné kočkovité šelmy ocas zakončený střapcem. Loví u něj samice. Kdysi žili lvi u na našem území – lev jeskynní.

Drap

Největší kočkovitá šelma, loví dost často ve smečkách. Převážně loví samice.

www

Hierarchií ve smečce a především tím, že ve smečkach žije.
Více net

mojitek

lvi jsou jedineční tím,že žijí ve smečce.