Savier

Čím více člověk stárne, tím více život ztrácí barvu?

Zatím mi to tak přijde. Den po dni..

Nejlepší odpověď
cappuccino

Savier, z tech tvych prispevku nekdy az mrazi! Vzdyt jsi mlady kluk, mel bys byt plny zivota a optimismu!! Co ti chybi? Porad vymyslis nejake blbosti!
Napada me, ze sis mozna zvolil spatne povolani, ze te nebavi anebo te nebavi ta spolecnost, ve ktere se pohybujes? Nevim, ale mozna jsem se trefila?!
Moc premyslis o vecech, ktere jine lidi ani nenapadnou.
Ale vsechno se da v zivote zmenit, kdyz se chce!! A kdyz je ti nejakych 25, na starnuti bys ani nemel pomyslet! Naopak, mel bys uzivat zivota plnymi dousky!!
Najit si partnerku, zmenit zamestnani, cestovat, poznavat svet, poznavat jine lidi, najit si nejakeho konicka!!
Obavam se, ze ty se misto toho trapis ve zbytecnych depresich!! Tak s tim neco delej!! Zivot neztraci barvu, zivot je barevny!!!
Promin, ale chci ti jen trochu otevrit oci!!

Další odpovědi
da ny

Kam chodíte, na ty „rozumy“?
😛8-):-P
Člověk je sá sobě „malířem“.
Naopak, život je pestrobarevný, člověk má čas (a konečně schopnost),
ty barvy náležitě vnímat a vychutnat!!!
Tedy, pokud člověk není „slepý“, zabedněný nebo „omezený“.
Předpokladem je i „zdravý selský rozum“ a „zdravé sebevědomí“

Filip84

Savier, Savier! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️😏

No, pokud žiješ v úzkostným régime, a ty úzkostný stavy přepíjíš, tak potom se opravdu nedivím, že to tak vnímáš! 🙄🙃😯 Ale svou realitu si utváříš Ty sám, nikdo jiný, nic jiného! Ty sám! Všecko ostatní jsou jenom výmluvy. 😏

Já to tak nemám. Když jsem byl puboš, tak jsem byl nedomrlý, rypák samý jebák, furt jsem něco řešil, furt se mne něco dotýkalo, a tak. Dneska je mi 2× tolik, no, už víc, než 2× tolik, vlastně. 😅👌 To víš, že určité fysické limity už tu jsou, mám volný koleno, mám kontusi ploténky, no tak se tomu musím přizpůsobit. Ale jinak!? Vůbec bych se nevracel pod 20! Vůbec! 😎😃

  1. Mám něco za sebou, neojebe mne každý vagus, docela už vím, s kým nemá smysl ztrácet čas. A já, opravdu, nemám čas ztrácet čas – i to vím! 😃
  2. To se tejká i druhýho pohlaví: tak nějak „vycejtím“, s jakou holkou mi nebude dobře, a jaké holce nebude dobře se mnou. I jenom „takhle na večír“, ne tak něco víc. Jasně, šlo to, kdysi – často, methodou pokus – omyl. Jasně, byl jsem naivní. Ale to bylo: co bylo – bylo – není! 😃
  3. Dokážu si vydělat slušný peníz. Neříkám, že to je nějaký Hohe, no ale slušný peníz. Když si chci zajít do hospody a nechat tam litr: zajdu si do hospody a nechám tam litr. Když se mi líbí Mantel za litr: koupím Mantel za litr. Atd., atd., atd. Jako puboš počítáš každej haléř, že jo, pomalu.
  4. Více se mi líbí ženské! 😎 Tož, když je ti dvacet, tak máš portfolio tak 16–21, možná 22, zhruba, pak už jsou na tebe starý! 👌😅 Dneska mám portfolio, tak, 22 – 45, zhruba, plus minus, samozřejmě. To je lepší, ne? 😃

A na co Ty se, prosím Tě, můžeš stěžovat!? Je Ti dvacet něco, a až na tu Tvou (nějakou) úzkostnou poruchu a přetočenou kouli Ti nic není, ne? A to jsou banality (i ty úzkosti, máš to ve své moci, je to jenom v Tvý hlavě), které se dají řešit! Jenom si vytáhnout hlavu ze zadku, přestat se vymlouvat, přestat se stěžovat a makat! 😎👌😃

Ametyst

To není stárnutím, to je jen atmosférou beznadějnosti ve společnosti. To, co platilo vždycky, se zpochybňuje. Boří se to, co vždycky fungovalo, ale nenahradí se ničím novým, natož lepším.

led

Každý, kto má pred sebou nejaký cieľ, snaží sa ho dosiahnuť a jednoducho nemá „čas zostarnúť“.
Život nestráca farbu, len niektorí ju prestávajú vidieť, alebo sa vedome snažia farby aj ich nespočetné odtiene nevidieť.

paul1

U mne je to většinou obráceně. Všímám si věcí, okolo kterých jsem předtím chodil bez vnímání jejich krásy. Týká se to přírody, ale i věcí, architektúry a lidí, zvláště žen. Za mládí
jsem měl plnou hlavu jiných starostí (práce, vzdělání, stavba chaty, garáže atd.) a chodil jsem jako slepý okolo krásných věcí, které dnes (83+) vnímám úplně jinak, umím si je vychutnat. Tenkrát jsem asi trpěl tzv. provozní slepotou. 🙂

Drap

Určitě to tak neni.

Rokio

Podle mě po dosažení starobního důchodu naopak člověk má mnoho příležitostí. Každý den je pro něj jako sobota a může si užívat život plnými doušky, pokud si samozřejmě na penzi našetřil nebo vydělával hodně peněz.

aliendrone

paul1>>> PŘESNĚ! A teď na jaře je to ZVLÁŠŤ TĚZKÉ (s těmi babuchen). že jo! 😉 😁 😁

Filip84

dany: Na Tobě lze krásně illustrovat, že být fysicky starý nemusí nutně znamenat být starý i duchem! 👌😎

Savier – máš příklad! 😎😂

Savier

cappuccino, Filip84: Moc si vážím vašich pro mě, motivujících odpovědí. Pokusím se z nich alespoň trochu čerpat. Snad se pomalu ale jistě blýská na lepší časy. Přeji příjemný velikonoční večer. Děkuji.

Filip84

Savier: Zapomeň na slova, jako „pokusím“, „udělám“, „možná“, atp. To je takové moc „svazácké“.

Já mám, z toho všeho, co píšeš, obdobnou představu, jako cappuccino pocit: rodina na hovno, robota na hovno, v robotě kolegové alpy, prostě: všecko je na hovno, akorát včely jsou na med! 🤢 A je dokonale nepodstatné, jestli to tak objektivně je, nebo je to, všecko, jen a pouze Tvůj subjektivní náhled. Ten platí, tím se řiď.

Vytáhni si hlavu z prdele a zajdi za praktikem, že máš, hentu onu, sociální fobii. On Ti, asi, napíše anxiolytika, a tak mu hned řekni, co chlastáš! A po pravdě! Bo na anxiolytika fakt chlastat nesmíš.

Pošle Tě k psychiatrovi. Buď klidný, zejtra to nebude, objednáš se a budeš čekat. A jak budeš objednaný, měl bys se starat a shánět si psychologa! Tzn. probrat to s praktikem, ať Ti napíše poukaz, atd., poptat se a objednat se.

Tím začni, bez toho se z místa nepohneš. Sicher nebudeš v 25-ti alkoholik, to bys musel chlastat od 15-ti. Ale, jako, můžeš mít nakročeno, tak: dupej, dupej! Nebo Ti mohu, z 99% přesností, napsat, jak dopadneš! 🙄

cappuccino

Savier, tak pokud v tech radcich najdes nejakou motivaci, byly to dobre investovane minuty!!
Cestu si musis najit sam. Hezky vecer.