Mejlis

Čím to, že většina lidí má na vnitřním kraji jednoho obočí mírný rozcuch? Obvykle na pravé straně (z pohledu dotyčného).

Určitě jste si toho každý všminul, nejlépe je to vidět na neupravovaném obočí. Napadlo mě jen, že by to mělo společnou příčinu jako směrováním porostu na hlavě, jako když má někdo na jedné straně vlasů „vejra“ :)
Doplňuji:
tak jsem to popletl… na levé straně.. tady je to dobře vidět: http://s11.pos­timg.org/f6oxyp­fsz/003063.jpg

mohlo by to třeba souviset i s tím, jestli je člověk pravák nebo levák?

Odpovědi
Pájo

Myslím, že teorii, kterou se tu snažíte nastínit je od počátku zcestná.

Jestli někoho takového potkáváte, má to co do činění buď s nesouměrností sekundárního ochlupení jako takového nebo se může jednat o obdobu (nefunkčních) sinusových chlupů savců, tj. chlupům hmatovým…U zví­řecích savců jsou to jednotlivé silné a dlouhé chlupy, objevující se na hranici vnitřní a střední třetiny „obočí“.

Řadě lidí se obočí dokonce spojuje (mají srostlá obočí)… o těch si myslíte co?
http://www.bi­kebase.cz/foto­.php?RATE&FOTO­ID=1071&ALBUMID=96

Báája

Krásný den,
to je velmi zajímavá otázka.
Abych pravdu řekla, velmi nerada se dívám na neupravené obočí.
A to, že jej má někdo takové rozčepýřené, prostě neudržované, nedává tomu
svou pozornost. Nezáleží, zda-li je to žena či muž.
Nemohu odpovědět, čím to je.
Má to zřejmě souvislost s vlasy, je to ochlupení, takže taková jistá nesouměrnost máme všichni. Větší jedno chodidlo, prso, atd.
Podívejte se například na svůj obličej, každá strana je jiná.
Je to tak.
Jste pozorný sledovatel.
🙂 Bája