Čím to je, že většina Šípkových „laviček Václava Havla“ byly poničeny vandaly ?

To lidi nemají rádi výtvory pana Šípka?!

Nejlepší odpověď
arygnoc

šípek i havel sú oceňovaní iba tam, kde nepôsobili.
tam, kde pôsobili, sú zatracovaní.
ktovie prečo.

😉

Další odpovědi
anonym

Tak o tom zatím nevím, ale vím, že VŠICHNI polistopadoví politici prohlašovali, že už se u nás NEBUDE pojmenovávat po lidech, tak jako to dělali komunisti, kvůli tomu, aby další generace nemusely znova strhávat pomníky či znova přejmenovávat ulice, náměstí atd.
Jak je vidět heslo NEJSME JAKO ONI neplatí.

marci1

Myslím, že ani nejde o to, jak se lavičky, či jiné Šípkovy díla nazývají, ale bohužel jsme opravdu málo kulturní národ. Ve světě to lidé berou v pohodě, posedí, popovídají si. Je to výborný nápad ( byť trošku předražený ). Bohužel u nás „vandalové“ zničí všechno. Velká škoda. ☹

led

Čím to je, že médiá zareagovali až na ničenie Šípkových „laviček Václava Havla“…
Kde boli médiá, keď vandali ničili lavičky na verejných plochách českých miest?
To len teraz sa médiá zobudili, alebo ktosi chce zviesť vinu na konkrétne politické hnutia?
Je tým, že teraz sa zobudili „výbercovia poplatkov za autorské právo“ a radnice odrazu zistili, že musia zaplatiť za trosky lavičiek, len preto, že je na nich meno „Václav Havel“

gecco

Myslíš, že vandalové se rekrutují z levicové části společnosti??
😉
Tedy – já si o tzv. „levičácích“ myslím své, ale netvrdím o nich, že jde o tupá ničící howada, která se – vzhledem ke své (ne)inteligenci a svému (ne)vzdělání na nic jiného nezmohou – což tvrdím o vandalech…
😁

zjentek

..a nebude to víc než se Šípkem spíše souviset s „dlouhou chvílí“ občana?

ten který je

Nehledal bych v tom nějaký politický podtext,vandalové dnes ničí vše bez rozdílu.Myslím si že ani nevědí kdo byl nějaký Havel.

Šidlo

vandali nemajú radi nikoho, mnohí ani sami seba…preto stále ničia a ničia aby nikto nebol šťastný, keď oni nie sú a aby nikto nepochyboval, že oni sú tí zlí

inak, toto platí aj pre náckov, anarchistov a iné gangy…väčšina z nich tým ideológiám poriadne nerozumie ani neverí…potrebujú len zámienku pre násilie

anonym

pro barbakan
Dal jsem si s tím práci , zde je odkaz https://www.go­ogle.cz/search?q=po­ni%C4%8Den%C3%A9+ha­vlovy+lavi%C4%8Dky&i­e=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=VgGtVYP7AsGvy­gOO8ZKYCA
Zkrátka je vidět jak Havla naši pracující „milují“.

anonym

lahny, vždyť i já to znám, ale díky za snahu. Ono se dá najít mnoho a hlavně pravda o V.H

gecco

Lahny, to vypovídá jen o tom, jak jsou někteří lidé zhovadilí…
Jsou-li to, ovšem, tebou zmínění „pracující“ – nevím.

anonym

Arygnoc,kde jsi na tohle prosím tě přišel.

arygnoc

zaveď >jugarovu cenu< a daj ju šípkovi.
pre neho to bude prvé české významné ocenenie.

a havel je proste havel, škoda reči.

😉

Ocenění

1983 Německá Cena za architekturu (Honourable Mention for the German Architecture Price[26])
1989 holandská cena Kho Liang le Prize za design[26]
1991 Rytíř umění a literatury Francouzské republiky (jmenování La Croix Chevalier dans lordre des Arts et Lettres francouzskou vládou[26])
1993 Cena za užité umění a architekturu prince Bernharda (Prince Bernhard Fonds Prize[26])
2005 cena Talent De L'Originalite – Le Sommet du Luxe et de la Creation[26]
zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bo%C5%99ek_%C5%A0%C3%­ADpek

anonym

Na to,že už ti je 57,tak bys tu cenu měl dostat spíš ty.

arygnoc

kde ty na tie čísla chodíš …

😉