terry

Čím se zabývá teatrolog? Ne tetralog. Díky.

Doplňuji:
Díky, že to má spojitost s divadlem mě napadlo, ale nemám šajn, čím se může divadelní věda zabývat a do včera jsem ani netušila, že nějaká věda o divadle vůbec existuje.
Google používat umím leč i tam jsou omezené informace. Proto se ptám tady.

Nejlepší odpověď
arygnoc

teatrológ
teatrologička

  • odborník v teatrológii.

teatrológia

  • divadelná veda.

Doplňuji:
divadelná veda sa zaoberá dejinami divadla, a tvorbou významných dramatikov, tradíciami, kritickou analýzou, kritikou, metódami hereckej tvorby, komunikatívnymi znalosťami, tancom, ale aj divadelným managementom a všetkým, čo nejako súvisí s divadlom.

Zdroj: heureka.tym.sk/vys­.php?volba=1&do­taz=teatrolog&bo­ok=t

Další odpovědi
led

Doplním arygnoca,
všetko krásne povedané, len záver …

Teatrolog sa zaoberá ""všetkým, čo nejako súvisí s divadlom" po umeleckej stránke tj javiskové umenie.
Nezaujíma ho technická stránka divadla, zákulisie, pokiaľ priamo nesúvisí s výkonom umelcov na javisku. Zaujíma ho „výsledok činnosti divadelného zázemia“ počas umeleckej produkcie, ale nie jednotlivé činnosti a technické profesie…
Študuje sa na vysokej škole.
Zdroj:
Z rozhovorov so slovenskými teatrológmi – Divadelný ústav a vlastná skúsenosť.

PS.
Hanulka11,
to je divadelný kritik, nie teatrolog.
Doplňuji:
Okrem teatrológa je aj divadelný kritik, ktorí pre médiá hodnotí divadelné hry.
Nie som si istá, či Hanulka11 nemyslí náhodou divadelného kritika.

ondra07

Teatrolog se zabývá divadelní vědou, ale nevím co konrétně.

hanulka11

ten člověk /teatrolog/píše články do tisku , hodnotí divadelní představení a hry… u nás je to
třeba Josef Herman

www

Promiň terry, ale google to neví ? Všichni odpovídající jej používají, pokud právě „to“ neznají zpaměti 😁!
Vyzkoušej a nevíš-li jak poradíme.

arygnoc

ďakujem led za doplnenie.

hold, nerobím rozhovory (a ani ich nesledujem).

led

ani ja nerobím rozhovory, ale o čom už s tými ľuďmi rozprávať? O živote určite nie…

led

Chodím každé 4 roky do Prahy so slovenským Divadelným ústavom na Pražské Quadrienále – to je celosvetová divadelná výstava spojená s prednáškami o divadle.

arygnoc

tak to potom áno.

ďakujem za doplnenie.