mosoj

Čím přikrmujete venkovní ptactvo.

Zjistil jsem že jim jede nejvíc černá slunečnice. Ostatní tam nechávají zřejmě na horší časy.
Doplňuji:
Děkuji všem co odpověděli nebo ještě odpoví. Jsou i jiní ptáci než ti v kalhotech !

Nejlepší odpověď
hanulka11

v krmítku mákem ,strouhankou, ořechy ,slunečnicí a koupím lojové koule a zavěsím
Doplňuji:
včera byl pěkný článek o ptáčcích kteří se ke krmítkům slétávají
http://www.no­vinky.cz/bydle­ni/zahrada/284217-kdo-k-nam-v-zime-prileta-na-zahradu.html

Další odpovědi
beer

Kupuji směsi semen, pro sýkory navíc lůj.
Pozor ale, rozšiřuje se zde nemoc trichomonóza (způsobená bičenkou drůbeží), která začíná decimovat hlavně zvonky: „Pokud pozorujeme v okolí krmítka viditelně nemocné ptáky nebo dokonce uhynulé, je nejlepší okamžitě přestat přikrmovat a nechat krmítko vyschnout. Právě vyschnutí bičenky spolehlivě zabije.“
Více ve zdroji:

Zdroj: http://ekolis­t.cz/cz/zpravo­dajstvi/zpravy/or­nitologove-eviduji-nemocne-ptaky-na-krmitkach-hlavne-zvonky

Drap

Já převážně slunečnicí. Přídávám ječmen, mák, lněné senínko a podle toho co taky momentálně je.

Deli

U nás zůstává směs v krmítku bez povšimnutí, ale před očima mizí lojové koule zavěšené do větví smrku. Takže kupuji tyto.

Damiana

Nejčastěji tím, co dám na balkon ke ztuhnutí nebo chvilkovému odložení a špatně to zakryji – vánoční cukroví, sulc, chlebíčky, sádlo se škvarkama…:-)
Ale vážně … 🙂 Po letech zkušeností jsem přišla na to, že ptactvo, které k nám „chodí“ je už dosti labužnické, sousedská „konkurence“ je veliká a na kupované směsi mi okřídlenci docela kašle. Takže slunečnice. Ta má opravdu největší úspěch. Když jsou ale mrazy už opravdu jako v Tajze, dělám lojové koule se špekem, sádlem a právě slunečnicí. Už se nesnažím improvizovat, protože tenhle můj majstrštyk má fakt úspěch.:-)

terry

Slunečnice. Jednoznačně.
Už několik týdnů nestíhám doplňovat. Tak dávám max 1 l denně.

Katusa

Dokud není sníh, tak mají útlum- přes silnici mají pole, lesy, tak ať koukají hledat! Až napadne, mám připravenou slunečnici, jinak na strom věším pár kukuřic, lojové koule a kousek loje. Ale naše sousedka jim pod stromečkama dělá obří kupu ze starého pečiva, čas od času se tam najdou i zbytky z kuchyně- rýže, párky…taky jsou ty „naše“ sýkorky tak tlustý, že už ani pořádně nelítají, ale jen tak popocházejí po zemi.

Tera Tera

Tak hlavně slunečnici,Občas tu strouhanku a nebo rovou nalamane kousky peciva.A pak normalni jidlo pro ptáky.

anonym

ja kupuji takove ty koule na zaveseni na strom a do krmitka jim zavesuju i kus speku … :)
ted je ale jeste brzy . cetla jsem , ze se maji krmit , az kdyz je opravdu tuha zima …, snih … , az kdyz si sami nebudou opravdu moc nic najit …

  • iv-

mosoj

Sice od zítřka má začít mrznout a padat sníh ale
je asi více pohledů. Já jsem zase četl, že je dobré začít dříve a ptáky tak naučit létat na svoji zahradu. Ono se to potom vrátí ve vysbírání škůdců. Ale myslím že o informace mezi ptáky není nouze, za chvilku jich tam bylo hejno i v tuto dobu. Měl jsem pytlík slunečnice, ale ten zmizel před očima. Tak jsem koupil pytel směsy slunečnice,pše­nice,sorgo,oves,řep­ka,proso. len krmný, ale oni vybírají většinou tu slunečnici. To ostatní je zřejmě pro ptáky kteří zde zatím nejsou. No nic přikoupil jsem slunečnici a více přimíchal.

Nyní jsem našel zajímavou informaci, že prý se hodí i granule pro psy nebo kočky tak vyzkouším. Lojové koule také používám.

mosoj

Tak jsem sebral kocourovi trochu křupinek a dal do krmítka. Křupinky byly během chvilky pryč. Kocourovi se to ale moc nelíbilo a číhal za rohem.

annas

Také jsem zjistila, že ten, kdo začne s krmením dřív rmítka zaručenou. Je radost otáčky ppzorovat, to je cvrkot 🙂,. Letos létají sýkroky, nevidím žádného zvonka, který se loni svždy střídal se sýkorkami. Od začátku krmení už sýkorky mají v sobě 5 kg slunečnic a k tomu jádra ořechů.

Jenže začala do zahrady chodit sousedova kočka, i když na ptáčky nedostane, je vidět, že se jí bojí. Takže ji se zahrady vždy vyháním …

fcoop

Není nad překlepy – s krmením dřív rmítka zaručenou – to není špatné,ale – radost otáčky ppzorovat, to je cvrkot – to nemá chybu.
Nic ve zlém!! – jen mě to pobavilo.

annas

Ad fcoop. Nejen překlepy, ale i „smysluplná“ věta. Ale pochopil jste nepochopitelné …:-))

Když něco vypadá jako snadné, je to ve skutečnosti obtížné. Když nejsem schopná poučit se z minulých překlepů, nezbývá mně nic jiného, než si je zopakovat…:-))

Také jsem zjistila, že ten, kdo začne s krmením dřív, má návštěvu krmítka zaručenou. Je radost ptáčky pozorovat, to je cvrkot 🙂, Letos létají sýkorky, nevidím žádné zvonky, kteří se loni vždy střídali se sýkorkami. Od začátku krmení už sýkorky mají v sobě 5 kg slunečnic a k tomu jádra z ořechů.
Jenže začala do zahrady chodit sousedova kočka, i když se k ptáčkům nedostane,, je vidět, že se jí sýkorky bojí. Proto kočku ze zahrady vyháním …

johana 56

Ale no tak..Jde přece o Ptáčky,ne o Písmenka.
Já taky po dlouhé době vložila otázku a písmenka si létala,km chtěla.Těch překlepů by se našlo…

johana 56

Nechci kázat,vím,že to bylo myšleno v legraci.Každý dělá chyby,záleží na tom,zda je schopen si ty vlastní uvědomit..

Drap

Je to pravda. Pokud , hlavně lůj dáš až když tzačnou tuhé mrazy, tak ho málo berou. Po několikaletých zkušenostech začínám jim pomalu dávat, všetně zavěšení loje už začátkem listopadu. Moc sice nezobají, zvyknou si, a pečlivě také kontrolují stromy a keře. V zimně jich pak ještě přibude a od škůdců je pookoj. Nepoužívám potom žídné postřiky.

anonym

ja je mam pripravene, tak ja jim je povesim uz dnes. ! :)
.. a to, co mosoji pisete , tu smes .., tu ja sypu do krmitka a ja myslela, ze jsou ty malinka zrnicka taky vyzobana .. ja nevim jak to mam napsat .., proste : ze tam zustavaji jen ty slupky .. :)
ale jsem uplne blba, vubec tomu nerozumim … :(
hlavni je , ze dostanou papu ! :)

  • iv-

johana 56

…není ptáček jako ptáček,každému chutná něco jiného…jeden jadérka,druhý slupky..