Zlatý

Čím byl způsoben problém se startováním auta?

Mám Fabii, 1,4 benzín, cca 7 let starou, pravidelně servisovanou, baterka cca 2 roky stará. Všechny problémy zavčas řešeny, zkrátka auto v cajku. Najeto má zhruba 105 tis. A teď co se mi stalo:
Auto zhruba týden a půl stálo, zkrátka nebylo za tu dobu nastartováno. Přijdu, otočím, motor tak jako poškytával, ale chytit to nechtělo. Takhle jsem to párkrát zkusil a furt totéž, startér točí, jakoby se některé válce nechtěly chytit. Pak to naskočilo a asi to běželo na tři válce. Pak se to rozběhlo, z výfuku totálně šedý dým, nechal jsem to blafat na volnoběh a po chvíli to bylo v pohodě. Pak už to startovalo normálně a to i dnes. Čím to bylo? Je to potřeba nějak řešit? Já si myslím, že je to benzínem. Sice nějak zvlášť nemrzne, ale neprobíhá v benzínu nějaké to odlučování vody nebo něco v tom smyslu? Jinak benzín jsem bral na Tank ONO, Beru vždy plnou nádrž, teď už je skoro vyjetá a za celou dobu jsem s tím aktuálním benzínem problém neměl až teď. Akorát, že to auto dýl stálo, jinak jezdí víckrát v týdnu.
Doplňuji:
Takže to vidíš spíš na svíčky, jo? No, zanedlouho jdu na servisní prohlídku, tak se s nimi o tom pobavím, něco mi říká, že mi je vymění. ;-)
S tou zimou bych to až tolik neviděl spjatý, mráz žádný nebyl. Ale klidně bych věřil, že i nějaký ten vliv paliva tam bude, přeci jen ta benzínka není úplně nejkvalitnější i s ohledem na cenu. Tak uvidím, každopádně děkuji za rady, ocenil jsem. ;-)

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud to nyní startuje normálně, neřeš to. Jedině zkontroluj zapalovací svíčky nebo je vyměň. Tohle voda v benzinu nedělá. Za svoji řidičskou praxi ( 750 000 km) jsem to zažil několikrát . Nikdy jsem to neřešil.
Doplňuji:
Dnes, když se do benzinů přidává ethanol vodu v malém množství ani nepoznáš a když, tak kondenzuje ve výfuku a kape z výfuku. Motor ale běží bez problémů.

Další odpovědi:

Stříbrný

Tohle bych neřešil, po týdnu a půl u auta, které stálo předpokládám v zimě....

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 233
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.