reika

Čím bílíte kmeny stromů?

Zdravím všechny. Máte někdo zkušenost s bílením kmenů stromků? A čím bílíte? Je lepší hotový přípravek https://www.pro­hopo.cz/cs/p-3944-forestina-zdrava-zahrada-bily-nater-na-kmeny-1kg/?cat=36 nebo klasické vápno? A jaké? Děkuji.

Nejlepší odpověď
dubraro

Já žádné stromy nemám. Babička to bílila vápnem.

Další odpovědi
Drap

Vápnem, a to bílým, hašeným, rozmíchaným s vodou.

zjentek

Hotový přípravek je nejvhodnější kompromis (nejrozumnější). Pokud se nechceš babrat, zasfinit půl zahrady včetně nádob a nářadí a později prát kupu hadrů a neušetřit tak vůbec nic, tak si kup hotovku, anebo omotej kmeny nějakou buničinou, fólií- ty zabrání slunečním paprskům tak či tak.

Emefej

Vápnem.

paul1

Hasené vápno, voda a trošku hlíny (vápno lépe přilne ke kůře). Před nátěrem je nutné kůru očistit.

JežíšKristus

Bílit očividně bílkem.

Beno

Už ne.

Čecho_slovák

Drap, ono existuje i černé vápno?🤣

Dochy

zjentek: Ono jde o UV?

zjentek

Už jsem to opravil. Jediným důvodem k natírání kmenů a statnějších větví je, aby se namrzlý příliš rychle neohřály a kůra/dřevo nepopraskalo, což otevřený dvířka pro infekci zvláště v předjaří.. chladným období…elkon jako obvykle mimo mísu dle hesla- poručíme větru dešti.

elkon

Samozřejmě že jde o sluneční záření. Stromy se natírají na bílo, aby na jaře předčasně nerašily. Bílá barva zabrání ohřívání od slunce.