holaola

Vlastním-li pozemek, patří k němu i prostor nad pozemkem v neomezené vzdálenosti? více v popisu

Když vlastním pozemek, tak do toho spadá i prostor nad pozemkem, v neomezené vzdálenosti, a vztahuje se na to stejný právní pohled jako na pozemek dole? (Tzn. že třeba helikoptera letajicim nad pozemkem, je to samé jako kdybych na pozemek vlezl fyzicky pěšky?)

--
Původní dotaz
ci je prostor nad pozemkem, a platí stejné právní věci jako dole?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne. Vzdušný prostor patří státu. Pohyb helikoptér upravují její letové předpisy. To co je pod povrchem pozemku, tak také neni tvoje. To je mylná představa. To co je pod povrchem patří také státu.

Další odpovědi
cukrar

Tak jako nahoru, tak í dolů nepatří vše Vám. Ano, je to omezeno.