Office_HELP

chyba v microsoft word,power point a exel (ordinální číslo … se nepodařilo …)

Nejde mi otevřít Microsoft word,power point a exel, vždy se objevuje toto: Ordinální číslo 7833 se nepodařilo v dynamicky propojované knihovně oart.dll nalézt. – toto se objevuje všude stejně,jen se mění ta čísla u každého programu

Odpovědi
Bedy

Doporučuji spustit Diagnostický nástroj sady Office – najdete ve Startu, případně Office odinstalovat a znovu nainstalovat.

McArthur

Bohužel neplatí, že všechny verze Microsoft Office pracují ve všech verzích Microsoft Windows. Pokud máte starší verzi Office (tj. 2003 a starší) a novější verze Windows (tj. 7, 8 nebo 8.1), je potřeba aktivaci provést jako správce (pravé tlačítko myši na ikoně programu).

Pokud neinstalujete Office ze svého instalačního disku a někde jste si stáhl(a) instalačku, potom může být problém právě v tomto. Každé číslo je určeno pro konkrétní typ instalačního programu. Na internetu jsou většinou pokoutně uložené korporátní verze, kde ale OEM licenční číslo nefunguje. V tomto případě doporučím optat se Vašich známých, zda-li nemají legální instalačku. Na tu by Vaše číslo mělo fungovat.

Další potíže jsou popsané na webu www.microsoft.cz