xiperio

Chtěli byste vědět přesné datum a čas, kdy zemřete?

Jak by to působilo na Vaši psychiku? Podle mne by se asi člověk začal bláznit, postupem času , když by se to blížilo.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Vůbec nevím, nemám v tom jasno. Možná by mě to paralyzovalo a byla bych pasivní a odevzdaná. Možná bych naopak užívala každou minutu života. Nevím.

Další odpovědi
annas

Ne. Co má být, to se stane. Čekání na cokoliv působí nepříznivě.

Pro těžce nemocného člověka, je někdy smrt dobrem. Čekání pak zlem.

paul1

Určitě ne, to raději v tomto případě žiju v nejistotě.

Malvína

Rozhodně ne. Není nutné vědět vše. Já moc dobře vím, že s mou psychikou by to zamávalo. Raději si budu užívat každý den, jako by měl být mým posledním.

Kelt

Asi ano, protože bych si mohl rozvrhnout, co dělat a co ne, určit priority a třeba někam cestovat .

led

Prirodzene, potrebujem si to predsa vložiť do plánov ako „deň K“ a „čas ´k´, aby som všetko stihla ukončiť do tohto času "T“

AlfonzSP

Ano, pomohlo by mi to lepe prozit zbyvajici cas.

Drap

Nechtěl. Neni k tomu jediný závažný důvod

hapiky

Nemůžeš vědět kdy umřeš, neboť by mohl nastat paradox.
Kdybys věděl, že např. umřeš za tři roky, nemusel by si to psychicky unést a zabít se třeba za dva roky. Co by se dělo? Nastal by paradox a s tím, že by se nemohlo stát to, co se původně stát mělo.
 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=O9sYNrcdxIg

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Pro hapiky: Ptal jsem se jen hypoteticky, jakby to působilo na psychiku lidí.

hapiky

Vědět den smrti, v tom nevidím v žádný přínos, jen problém. (právě s tou psychikou).

led

hapiky, nie každý má labilnú psychiku. Niektorých vedomie ich konca práve naopak poháňa aby stihli všetko, čo si naplánovali.
to nie je fantázia, ale videla som takých ľudí pred a v čase ich smrti.