chtěla jsem se zeptat co znamena §247/1e

co znamena tento § a jestli na tenhle § budu amnestovan děkuji za odpověd

Odpovědi
standa

§ 247 Krádež
(1.e) Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní a BYL ZA TAKOVÝ ČIN v posledních třech letech ODSOUZEN nebo potrestán,
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem…

Tolik strohá mluva zákona.

Jedná se o „drobnou krádež“ (která sama o sobě není trestný čin, ale jen přestupkem), ale protože byla jedním pachatelem učiněna opakovaně v posledních 3 letech, tak pak se stává i tato opakovaná drobná krádež např. věci za 500 Kč v obchoďáku TRESTNÝM ČINEM.

Ano, BOHUŽEL, tato tzv. ´opakovaná drobná krádež´ už od 1.1.2010 není trestným činem, ale jen přestupkem, kde hrozí „jen“ finanční pokuty (do 15.000 Kč)