Chtěla bych se zeptat, jak se mám zbavit nočních můr?

Je mi 17 let, již 3 týdny se v noci často probouzím ze snů. Často se mi zdá o smrti, jak mě někdo zabíjí z mojich blízkých nebo naopak. Je to děsivé, občas se nemůžu ani probudit. Včera se mi i zdalo, že mě chtěl můj děda znásilnit a zabít, celá jsem se rozklepala a nemohla jsem se probudit. Podotýkám, že nevím o žádné stresové situaci, či traumatu, který by tohle mohl teď vyvolávat. Předem děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
venkovan

To se stává, může to být reakci třeba i na film, knihu, článek v médiích, událost apod, co jsi viděla, slyšela i před dávnou dobou. Může to být i předzvěst nějaké choroby (chřipka, viróza apod.) o které zatím nevíme. Možná, že jsi třeba se zamyslela nevědomky nad znásilněním a spojila sis to s dědou.
Zpravidla se z toho člověk vyspí. Pokud s dědou máš dobrý vztah – zajdi za ním a o svém snu mu řekni. Třeba ti řekne mnoho věcí o kterých se dospělí se svými potomky moc nechtějí bavit protože si myslí, že je ještě čas.
Pokud se ale dědy bojíš, že by ti mohl ublížit, tak opět je potřeba se s někým poradit ale nevím s kým, protože vrodině se lecos tutlá a podceňuje.

Další odpovědi
poa.li

Každý sen o něčem svědčí. často jsem se setkal s tím,že dívkám v Tvém věku zdávají podobné věci. Myslím, že to má co dělat se sexualitou, která je v tomto věku pro mozek něco nového- nevíš, co od ní máš čekat, tak se projevuje nějaký strach. Možná by pomohlo myslet na sex jako na projev lásky a souznění – tedy věc pozitivní a příjemnou – to by se mohlo ve snech pak projevit. Jedné mé známé se zdávalo, že jí její otec chce propíchnout vidlema s podobným úmyslem. Nebyla jsi někdy svědkem dědova zlobného, vzteklého chování vůči někomu jinému?

anonym

Není to těžkým jídlem na noc? I to může pomáhat k hřbitovním snům.

Gabe

Kazdej se tu rozepisuje jak spisovatel,ale kde nic tu nic.Dej si pred spanim hrnek tepleho mleka s medem.Budes spat jak nemluvne.